مقاله: حذف پارکینگ مزاحم امکانپذیر است؟

به گزارش شیوا مارکت، پارک کردن ماشین در پارکینگ مزایای بسیاری دارد. که یکی از آن ها محفوظ بودن خودرو از آسیب های احتمالی است. به همین دلیل همه به دنبال خرید یا اجاره آپارتمانی هستند که پارکینگ داشته باشد. اما معمولا ً تعداد پارکینگ از تعداد طبقات ساختمان کمتر است. در قانون برای رفع این مشکل امکان قرار دادن ماشین در پارکینگ مزاحم پیش بینی شده است. به همین دلیل برای آشنایی بیشتر با قواعد و ضوابط حذف پارکینگ مزاحم با خبرنگاران همراه باشید.

مقاله: حذف پارکینگ مزاحم امکانپذیر است؟

بنابراین پارک کردن دو ماشین پشت سر هم بدون اینکه برای دیگر ماشین ها مزاحمت ایجاد کند را پارکینگ مزاحم می گویند. مشکل عمده این نوع پارکینگ ها این است که برای خروج خودرو جلویی نیاز است تا خودرویی عقبی نیز از پارکینگ خارج شود. در سند مالکیت، ابعاد و محل دقیق پارکینگ مزاحم ثبت می شود.

مطلب پیشنهادی : برای آشنایی بیشتر با پارکینگ مزاحم مطلب با وجود پارکینگ مزاحم در ساختمان چه باید کرد؟ را مطالعه کنید.

این گزینه مربوط به حالتی است که شخصی دارای پارکینگ است و سایر ساکنین آپارتمان می توانند با وی همکاری کنند. در این مورد می تواند با همه آن ها توافق کنند و شرایط پارکینگ خود را به پارکینگ مشاع تغییر دهد. البته استفاده از این روش نیازمند کسب رضایت از سایر ساکنین است.

اما در حالت دوم، ایجاد پارکینگ با تصمیم اهالی ساختمان و با توافق آن ها انجام گرفته و موردی در سند ساختمان ذکر نشده است. این شرایط معمولاً محدودیت قانونی ایجاد نمی کند و امکان حذف پارکینگ مزاحم در این شرایط بسیار بالاست. اگر با چنین موردی روبرو هستید، به راحتی می توانید از طریق مراجع قانونی یا حتی از طریق توافق با سایر ساکنین نسبت به حذف این پارکینگ اقدام کرده و از ایجاد مجدد آن جلوگیری کنید.

منبع مقاله: حذف پارکینگ مزاحم امکانپذیر است؟

انتشار: 16 دی 1400 بروزرسانی: 16 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 29735

به "مقاله: حذف پارکینگ مزاحم امکانپذیر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: حذف پارکینگ مزاحم امکانپذیر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید