ممکن است بولتون از دولت ترامپ اخراج گردد

به گزارش شیوا مارکت، یک نشریه آمریکایی در گزارشی نوشته که ظاهراً رئیس جمهور آمریکا خاتمه خواستار اخراج جان بولتون جنگ طلب از دولتش شده است.

ممکن است بولتون از دولت ترامپ اخراج گردد

مجله نشنال اینترست آمریکا در گزارشی با استناد به منابع خود خبر از خواسته دونالد ترامپ برای اخراج جان بولتون از دولتش داده است.

یک پایگاه اینرنتی آمریکایی به نام اینکوئیزیتر در گزارشی با اعلام این خبر نوشته است: روز دوشنبه روزنامه نیویورک تایمز ابتدا گزارش کرد که بعضی مقامهای تندرو در دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در حال آنالیز برنامه ای برای حمله نظامی به ایران هستند.

به گفته منابعی که این روزنامه به آنها استناد کرد، این کوشش تحت رهبری جان بولتون، مشاور جنگ طلب امنیت ملی دولت ترامپ راهنمایی می گردد و احتمالاً منجر به اعزام 120 هزار سرباز آمریکایی به خاورمیانه خواهد شد.

پس از آن یک نشریه دیگر آمریکایی یعنی نیوزویک بعد از رفتن به سراغ منابع خودش، این گزارش را تأیید کرد و این منابع اضافه کردند که دولت آمریکا در حال آماده سازی چندین گزینه نظامی برای برخورد با ایران است.

به گفته آنها، طرح اولیه اعزام 120 هزار نیروی آمریکایی صرفاً نوعی پشتیبانی لجستیکی با مأموریت ایجاد زیرساختها برای یک حمله تمام عیار به ایران است.

دیدگاه های جان بولتون

برای کسانی که به دیدگاه های جان بولتون مطلع هستند، این گزارش ها تعجب برانگیز نبودند چرا که این مشاور امنیت ملی دولت آمریکا به دیدگاه های بدنام و جنگ طلبانه اش در حوزه سیاست خارجی شناخته شده است.

با این حال کسانی که مخالف جنگ برای تغییر حکومت ها هستند می توانند نفس راحتی بکشند؛ دونالد ترامپ طبق گزارش نشنال اینترست خواستار اخراج جان بولتون شده است.

این نشریه با استناد به منابع مطلع گزارش نموده که جان بولتون به دلیل اصرارش برای جنگ به منظور تغییر حکومت در ایران، ونزوئلا و کره شمالی در پشت درب خروج از دولت قرار گرفته است.

این مجله در گزارش خود نوشت، یک مقام ارشد سابق دولت آمریکا گفته است: من شنیده ام که ترامپ می خواهد او اخراج گردد.

طبق گفته منابع مطلع به اختلاف نظرها در داخل دولت، بولتون نه فقط با ترامپ دچار مشکل شده بلکه با مایک پامپئو وزیر امور خارجه دولت آمریکا نیز مشکل پیدا نموده است.

هر چند که پامپئو از اعمال فشار بر ایران حمایت می نماید اما گزارش شده که او با جنگ تمام عیار با ایران مخالف است.

به نوشته نشنال اینترست، اقدام بولتون در تشدید تنش با ایران تنها یکی از دلایلی است که ترامپ خواستار اخراج شدن او است. موضع جنگ طلبانه بولتون نسبت به کره شمالی (کشوری که ترامپ درصدد تقویت روابط دیپلماتیک با آن بوده) و ونزوئلا (جایی که دولت آمریکا از کودتا در آن حمایت نموده اما نمی خواهد متعهد به مداخله نظامی در آن گردد) باعث شده که بولتون مثل ایکاروس بیش از حد به خورشید نزدیک گردد.

رئیس جمهور آمریکا پیغام های متناقضی در خصوص بولتون فرستاده است. او اخیراً در مصاحبه ای درباره بولتون گفت که مکرراً مواضع او را تلطیف می نماید و اینکه علاوه بر او مشاوران صلح طلبی در دولت دارد.

اگرچه ترامپ در کمیپن انتخاباتی 2016 یک چهره ضد مداخله نظامی بود اما در دوره ریاست جمهوری اش اطرافش را با نو محافظه کاران حامی مداخله نظامی مثل بولتون پر نموده است.

منابع حامی ترامپ در داخل دولت اظهار نگرانی نموده اند که با توجه به حمایت بولتون از به وجود آوردن جنگ علیه کشورهای خارجی، حضور او در دولت برای شانس پیروزی مجدد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری 2020 زیانبار است و می تواند بخش چشمگیری از آرای او را زایل سازد. ، ایسنا

italyro.ir: تور ونیز: تور ونیز ارزان قیمت، تور ونیز ایتالیا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 5964

به "ممکن است بولتون از دولت ترامپ اخراج گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ممکن است بولتون از دولت ترامپ اخراج گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید