موازی کاری در وزارت نیرو کاهش می یابد، کارکنان وزارت نیرو همکاران خاموش مقابله با کرونا هستند

به گزارش شیوا مارکت، وزیر نیرو گفت: با تعییر ساختار مدیریت منابع آب بخشی از موازی کاری ها قطعاً پرهیز خواهد شد.

موازی کاری در وزارت نیرو کاهش می یابد، کارکنان وزارت نیرو همکاران خاموش مقابله با کرونا هستند

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری خبرنگاران از پاون، رضا اردکانیان وزیر نیرو با اشاره به تصویب امروز هیئت وزیران گفت: اصلاحیه ای که امروز در هیئت وزیران به تصویب رسید مبتنی بر این که ما در ستاد آب کشور برای نزدیک تر کردن کانون های سیاست گذاری، تنظیم و نظارت و همچنین تمرکز مدیریت در مقیاس حوضه های آبریز، معاونت آب و آبفای وزارت نیرو و شرکت مدیریت منابع آب را یکی کنیم؛ این ساختار از قبل وجود داشت و با این تصمیم از بخشی از موازی کاری ها قطعاً پرهیز خواهد شد و سیستم متمرکزتری خواهیم داشت که نتیجه آن را در آینده شاهد خواهیم بود.

وی با اشاره به برنامه های وزارت نیرو در دو فصل ساخت و سازها و ساز و کارها اظهار کرد: مانند سال گذشته که 227 طرح عظیم در 6 ماه بهره برداری شد، فقط برای فصل بهار سال جاری حدود 40 طرح عظیم برای بهره برداری با سرمایه گذاری 6 هزار میلیارد تومان آماده شده است.

وی گفت: در فصل ساز و کارها هم با اصلاحاتی که انجام می گردد موضوع جهش فراوری را نه فقط در ساخت و سازها که سعی می گردد در سرعت دادن به انجام کارها و سیستم های مدیریتی انجام گردد که یکی از این موارد، یکپارچه کردن شرکت های آب و فاضلاب در روستاها بود.

وزیر نیرو همچنین ظرفیت محدود تصفیه خانه ها و استفاده توامان از آب شرب برای بخش بهداشت در کشور را اعلام نمود و اضافه نمود: در شبکه مشترک شرب و بهداشت در بعضی مناطق تا بیش از 40 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش مصرف داریم، اما به طور متوسط در سطح کشور افزایش 12درصدی را نشان می دهد.

وی اظهار کرد: امروز در دولت و دیروز در ستاد ملی مقابله با کرونا گفتم که آب و برق جزو همکاران خاموش بخش بهداشت و درمان کشور در مبارزه علیه کرونا هستند و 20 هزار پرسنل در حوزه برق و افزون بر 5 هزار نفر در حوزه آب در بخش های مختلف این دو به طور شبانه روزی مشغول فعالیت هستند.

اردکانیان گفت: خوشبختانه مسئله ای نداریم و عوارض سیلاب های اخیر تا حدود زیادی از حیث قطع آب و یا برق روستاها رفع شده است، موارد معدودی هم وجود دارد که این ها هم در حال رفع شدن است.

وی با اشاره به افزایش مصرف آب گفت: در بعضی استان ها به تدریج به فصل گرم نزدیک می شویم و طبیعتاً مصرف برق افزایش پیدا می نماید و باید از مردم بخواهیم بدون کوچک ترین اغماضی در رعایت مسائل بهداشتی سعی نمایند این کار را به گونه ای انجام دهند که آب شرب کمتری استفاده گردد و این روزها را بدون مشکل پشت سر گذاشته و به استقبال تابستان برویم.

وزیر نیرو همچنین اعلام نمود: مجموع بارش ها هم هر چند نسبت به مدت مشابه پارسال 11 درصد کمتر است اما سال گذشته، سالی استثنایی بود که نسبت به متوسط 50 ساله کشور، حدود 23 درصد بارش ها افزایش داشته است.

اردکانیان اضافه نمود: این بدان معناست که مخازن ما در شرایط خوبی هستند، اما در خوزستان برای مهار سیلاب های احتمالی پیش رو حدود 5.5 میلیارد متر مکعب حجم خالی در مخازن سدها وجود دارد و با رعایت مردم در پایین دست سدها مسئله ای نخواهیم داشت.

انتهای پیغام/4129/

sabzevartoday.ir: سبزوار: با مجله خبری تحلیلی سبزوار بروز باشید

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 18093

به "موازی کاری در وزارت نیرو کاهش می یابد، کارکنان وزارت نیرو همکاران خاموش مقابله با کرونا هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موازی کاری در وزارت نیرو کاهش می یابد، کارکنان وزارت نیرو همکاران خاموش مقابله با کرونا هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید