موزه ای که توانمندی نابینایان را به تصویر می کشد

به گزارش شیوا مارکت، موزه ها که بهترین مکان برای نگهداری از میراث فرهنگی، تاریخی و هنری بشر به حساب می آیند، کلاس های درسی هستند که با توجه به ماهیت فعالیتشان به صورت تخصصی پیغام های مختلفی را به بشر امروز می رسانند. امروز به یکی از عجیب ترین موزه های آلمان سر می زنیم تا ضمن آشنایی با ماهیت شگفت انگیزش، پیغام این موزه را مرور کنیم.

موزه ای که توانمندی نابینایان را به تصویر می کشد

موزه تاریکی یا گفت و گو در تاریکی مکانی است که علاوه بر ایجاد اشتغال برای نابینایان، معلولان و محرومان، به بازدیدنمایندگان می آموزد که چگونه با اتکا بر حواسی به جز بینایی، دنیا را درک نمایند. بازدیدنمایندگان موزه تاریکی در این موزه چیزی بجز بو، دما، باد و صدا را حس نمی نمایند.

بازدیدنمایندگان موزه تاریکی در زمان دیدن این موزه، با راهنمایان نابینا همراه می شوند و به وسیله تنظیمات مختلف در تاریکی مطلق حرکت می نمایند. آن ها در طول این سفر کوتاه زندگی نابینایان را تجربه نموده و ذهنیت خودشان را درباره ناتوانی تغییر می دهند.

لازم به ذکر است نابینایی نوعی معلولیت یا کم توانی است که در دنیا امروز تا حدودی پذیرفته شده است البته همگان می دانند که نابینایان و سایر کم توانان می توانند با اتکا به حواس دیگر و تقویت استعدادهایشان در زمینه های مختلف پیروز شوند، اما این افراد همیشه از نوع برخورد بعضی از افراد جامعه با خودشان انتقاد دارندبنابراین به نظر می رسد که آشناسازی اقشار مختلف جامعه با شرایط معلولان می تواند دنیا بهتری را برای آن ها بسازد.

باشگاه خبرنگاران

sloblag.com: مجله سلو بلاگ: مجله تفریحی سرگرمی خبری سلو

منبع: گردشبان
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 21877

به "موزه ای که توانمندی نابینایان را به تصویر می کشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موزه ای که توانمندی نابینایان را به تصویر می کشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید