میلیاردرهای چینی از آمریکایی ها سبقت گرفتند

به گزارش شیوا مارکت، خبرنگاران : تعداد میلیاردرهای چینی از آمریکایی بیشتر شده است.

میلیاردرهای چینی از آمریکایی ها سبقت گرفتند

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، رونق عرضه های اولیه در بورس چین و بازگشت رشد مالی این کشور به سطوح بالا باعث شده است تا ثروتمندان چینی بیش از ثروتمندان سایر کشورها ثروت به دست آورند تا جایی که گزارش موسسه ول ایکس نشان می دهد شمار چینی هایی که یک میلیارد دلار یا بیشتر ثروت دارند به 878 نفر رسیده که این رقم 90 نفر بیشتر از تعداد میلیاردرهای آمریکایی است. مجموع ثروت میلیاردرهای چینی نیز با 1.5 تریلیون دلار افزایش نسبت به قبل از همه گیری کرونا به چهار تریلیون دلار رسیده است.

روپرت هوگه ورف- محقق ثروت گفت: دنیا هرگز چنین ثروتی را که در طول یک سال فراوری گردد ندیده بود. کارآفرینان و سرمایه داران چینی بهتر از آنچه انتظار می رفت عمل نموده اند و شاید یک دلیل آن، کرونا باشد.

جک ما- بنیان گذار گروه علی بابا با 45 درصد افزایش ثروت اکنون 59 میلیارد دلار ثروت در اختیار دارد. پونی ما- بنیان گذار و مدیر عامل گروه تسنت نیز در یک سال اخیر 50 درصد بیشتر ثروتمند شده و ثروت وی اکنون به 57.4 میلیارد دلار رسیده است. از جمله دیگر برندگان عظیم سال جاری می توان به فعال صنایع غذایی- وانگ ژینگ اشاره نمود که اکنون 27 میلیارد دلار ثروت دارد. ژو کن فی- سازنده صفحه های لمسی نیز اکنون 17 میلیارد دلار ثروت در اختیار دارد تا به سومین زن میلیاردر خودساخته در دنیا تبدیل شده باشد.

برخلاف اقتصاد آمریکا که هنوز نتوانسته است از پیامدهای ناشی از کرونا به طور کامل رها گردد، اقتصاد چین در سه ماهه سوم سال جاری به رشد خوب 4.9 درصدی دست یافت و طبق اعلام صندوق بین المللی پول، در بین اقتصادهای عظیم دنیای تنها چین خواهد بود که برای سراسر سال 2020 رشد مثبت مالی را تجربه خواهد نمود و اقتصاد سایر کشورها کوچک خواهد شد.

کنفرانس هکا: مجله خبری و تحلیلی صنایع کشاورزی و تولیدی

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 24327

به "میلیاردرهای چینی از آمریکایی ها سبقت گرفتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میلیاردرهای چینی از آمریکایی ها سبقت گرفتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید