نقض حریم شخصی 5 میلیارد دلار خرج روی دست فیس بوک گذاشت

به گزارش شیوا مارکت، بعد از ماه ها چانه زنی فیس بوک و کمیسیون فدرال تجارت آمریکا، پایان 2 طرف بر سر میزان جریمه ای که فیس بوک به علت نقض حریم شخصی باید بپردازد، به توافق رسیدند.

نقض حریم شخصی 5 میلیارد دلار خرج روی دست فیس بوک گذاشت

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از انگجت، بر اساس رای کمیسیون یادشده، بعد از ماه ها چانه زنی فیس بوک و کمیسیون فدرال تجارت آمریکا، انتها دو طرف بر سر میزان جریمه ای که فیس بوک به علت نقض حریم شخصی باید بپردازد، به توافق رسیدند. فیس بوک باید به علت اقدامات اشتباهی که در حوزه حریم شخصی انجام داده و ناتوانی در زمینه جلب رضایت کاربران باید جریمه کلان 5 میلیارد دلاری بپردازد.

از میان اعضای 5 نفری این کمیسیون، سه جمهوری خواه به نفع این مصوبه و دو دموکرات بر علیه آن رای دادند. البته هنوز معین نیست به علت این تخلف فیس بوک قرار است چه محدودیت های دیگری بر آن تحمیل شده و چه اقدامات نظارتی برای جلوگیری از تکرار چنین رویدادی به عمل آید.

علاوه بر این معین نیست آیا هیچ تعهدی از فیس بوک اخذ شده تا این شرکت تمهیداتی برای کاهش تکرار موارد نقض حریم شخصی کاربران بیندیشد یا خیر.

تا پیش از این بیشترین میزان جریمه اخذ شده از شرکت های فناوری و شبکه های اجتماعی به علت نقض حریم شخصی کاربران مربوط به گوگل بوده و رقم آن برابر با 22.5 میلیون دلار بوده است. علت این امر انتقال داده های شخصی کاربران به شرکت های ثالث اعلام شده بود.

تور پاریس: تور پاریس: سفر به نگین شهر ها اروپا و فرانسه

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 7717

به "نقض حریم شخصی 5 میلیارد دلار خرج روی دست فیس بوک گذاشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقض حریم شخصی 5 میلیارد دلار خرج روی دست فیس بوک گذاشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید