نماد صندوق پالایش یکم چه زمانی بازگشایی می گردد؟

به گزارش شیوا مارکت، خبرنگاران : افزایش سرمایه شرکت های پالایش نفت اصفهان و تهران در صندوق پالایش یکم اعمال شده و قرار است واحدهای این صندوق از هفته آینده معامله پذیر شوند.

نماد صندوق پالایش یکم چه زمانی بازگشایی می گردد؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از تسنیم، پذیره نویسی واحدهای صندوق پالایشی یکم در حالی پس از چند بار تمدید مهلت، شهریور سال جاری انتها یافت که چندی پیش مدیر این صندوق در مورد دلایل تاخیر در معامله این واحدها گفت: با توجه به اینکه افزایش سرمایه دو پالایشگاه تهران و اصفهان در بورس هنوز در پرتفوی صندوق اعمال نشده است، به همین دلیل نمی توان اقدام به بازگشایی نماد این صندوق کرد. بر این اساس نمی توان زمان دقیقی را برای معامله واحدهای این صندوق بیان کرد و باید منتظر ماند تا اقدام های مربوط به افزایش سرمایه دو شرکت پالایشی به انتها برسد.

این در حالی است که به تازگی حسن علائی، معاون واگذاری سهام و بنگاه های سازمان خصوصی سازی گفته اصلاحیه ای روی مصوبه هیئت وزیران در مورد صندوق پالایشی یکم زده شد تا سهام جایزه این دو نماد در پورتفوی صندوق پالایشی یکم قرار گیرد. تصویب این اصلاحیه موجب تاخیر در بازگشایی نماد صندوق پالایشی یکم شد. از این رو تغییر پورتفوی پالایشی یکم ظرف روزهای آینده انجام و حداکثر تا انتها هفته بعد خرید و فروش سهام پالایشی یکم آغاز خواهد شد.

شایان ذکر است هیات دولت در جلسه عصر روز یکشنبه گذشته که به ریاست حسن روحانی برگزار گردید، در راستای انتقال حقوق مالکانه سهام هریک از صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس (ETF) از زمان آغاز پذیره نویسی به صندوق، با اصلاح مصوبه واگذاری سهام دولت در صندوق مزبور و الحاق یک بند به آن موافقت کرد.

به موجب اصلاحیه مذکور، از زمان آغاز پذیره نویسی واحدهای هریک از صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس از زمان آغاز پذیره نویسی واحدهای هر یک از صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس (ETF)، کلیه حقوق مالکانه سهام از جمله سود سهام، حق تقدم و سهام جایزه، متناسب با سهام مورد انتقال، متعلق به صندوق مربوطه خواهد بود و سازمان خصوصی سازی مکلف است نسبت به انتقال حقوق مالکانه به صندوق اقدام نماید.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 13 آذر 1399 بروزرسانی: 13 آذر 1399 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 24871

به "نماد صندوق پالایش یکم چه زمانی بازگشایی می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نماد صندوق پالایش یکم چه زمانی بازگشایی می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید