هشدار به ترامپ درباره تهدید تأسیسات هسته ای ایران

به گزارش شیوا مارکت، به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، روزنامه نیویورک تایمز روز دوشنبه در گزارشی به نقل از مقامات کنونی و پیشین ایالات متحده مدعی شد که دونالد ترامپ پنج شنبه گذشته در جریان یک نشست در کاخ سفید نظر مشاوران خود را در خصوص امکان حمله به تأسیسات مهم و هسته ای ایران ظرف هفته های آینده جویا شد.

هشدار به ترامپ درباره تهدید تأسیسات هسته ای ایران

نیویورک تایمز در ادامه این گزارش می افزاید که مشاوران دونالد ترامپ وی را از یک چنین حمله نظامی بازداشتند و به او هشدار دادند که این اقدام واشنگتن می تواند بر شدت تعارض ها میان ایران و ایالات متحده در هفته های پایانی ریاست جمهوری ترامپ بیافزاید.

گزارشها حاکی از آن است این مشاوران که در میان آنها چهره هایی همچون مایک پنس معاون رئیس جمهور، مایک پمپئو وزیر خارجه، کریستوفر میلر سرپرست جدید پنتاگون و همچنین ژنرال مارک ای. میلی رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا به چشم می خورد، ترامپ را از این حمله بازداشتند و نسبت به پیامدهای این حمله از جمله تشدید تعارض ها [میان ایران و ایالات متحده] در هفته های پایانی ریاست جمهوری ترامپ ابراز نگرانی کردند.

بنا بر این گزارش، پس از آنکه مشاوران کاخ سفید به ترامپ در خصوص پیامد احتمالی حمله موشکی به تأسیسات هسته ای ایران هشدار دادند، با این باور محل برگزاری نشست را ترک کردند که گزینه حمله موشکی به داخل ایران بر روی میز نیست.

طبق گزارش روزنامه نیویورک تایمز، این حمله- در صورت اجرایی شدن- به احتمال قریب به یقین تأسیسات هسته ای نطنز، یکی از مهمترین سایت های غنی سازی اورانیوم در ایران را هدف قرار می داد.

گفتنی است که نشست مزبور در کاخ سفید یک روز پس از آن برگزار گردید که رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی چهارشنبه گذشته در بیانیه ای مدعی شد که مقدار اورانیوم غنی شده ایران به 12 برابر محدودیت اعلام شده در برجام رسیده است. مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در این بیانیه اضافه کرد که تهران به افزایش اورانیوم کم غنی شده خود فراتر از محدودیت های برجامی (202.8 کیلوگرم) ادامه می دهد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 آذر 1399 بروزرسانی: 27 آذر 1399 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 25438

به "هشدار به ترامپ درباره تهدید تأسیسات هسته ای ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار به ترامپ درباره تهدید تأسیسات هسته ای ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید