واحد مسکونی خالی مشمول پرداخت جرایم مالیاتی می گردد

به گزارش شیوا مارکت، معاون وزارت راه و شهرسازی گفت: با اجرایی شدن قانون مالیات های مستقیم، نگهداری ملک به عنوان سرمایه، غیر مالی است.

واحد مسکونی خالی مشمول پرداخت جرایم مالیاتی می گردد

جهت دریافت خدمات پتینه سقف منزل با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

محمود محمودزاده اضافه کرد: اگر واحد مسکونی به مدت 120 روز خالی باشد برای سال اول شش برابر معادل اجاره آن سال، برای سال دوم 12 برابر و در سال سوم؛ 18 برابر باید مالیات پرداخت کند.

وی با بیان این که بر اساس قانون مالیات های مستقیم، به ویژه ماده 54 الحاقی که مرتبط با خانه های خالی است، هر نوع ملکی با هر نوع کاربری باید در سامانه ثبت گردد گفت: اگر شخصی اطلاعات خلاف یا نادرست در سامانه ثبت کند؛ دو برابر بیشتر از مالیات مشخص شده جریمه می گردد.

محمودزاده اضافه کرد: برای دستگاه های حقوقی، مالیات بر خانه های خالی دو برابر اشخاص حقیقی در نظر گرفته شده است.

وی گفت: قانون مالیات های مستقیم ضمانت اجرایی محکمی دارد و اگر کسی اظهارات نادرستی را در سامانه ثبت کند افزون بر این که آن ملک به عنوان خانه خالی تلقی می گردد، جریمه نیز خواهد شد.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی اضافه کرد: برای برنامه ریزی دقیق درباره مسکن، همه سرپرستان خانوار در شهرها و روستاها مستأجر یا مالک باید اطلاعات مربوط به ملک خود را در سامانه، ثبت نمایند.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 29 فروردین 1400 بروزرسانی: 29 فروردین 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 29053

به "واحد مسکونی خالی مشمول پرداخت جرایم مالیاتی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واحد مسکونی خالی مشمول پرداخت جرایم مالیاتی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید