واکنش ظریف به تهدید مقام آمریکایی برای سرکوب معترضان ، قانون جنگل است ...

به گزارش شیوا مارکت، وزیر خارجه ایران به تهدید یک مقام آمریکایی علیه معترضان در شهر پورتلند واکنش نشان داد.

واکنش ظریف به تهدید مقام آمریکایی برای سرکوب معترضان ، قانون جنگل است ...

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران به اظهارات سرپرست وزارت امنیت داخلی آمریکا برای سرکوب تظاهرات در پورتلند واکنش نشان داد. این مقام آمریکایی ساعاتی قبل تر گفته بود که همه گزینه ها برای مقابله با ناآرامی ها در شهر پورتلند روی میز است.

ظریف در واکنش به این اظهارات نوشت: [گزاره] همه گزینه ها روی میز است از دیرباز یکی از محورهای سیاست خارجی آمریکا بوده. معنای آن به عبارت ساده، قانون جنگل است، یعنی بی اعتنایی به یکی از اصول بنیادی قوانین بین المللی که عدم توسل به زور است. حالا، رژیم ترامپ دارد از همین تهدید علیه آمریکایی ها استفاده می کند. آیا این زنگ بیدارباش خواهد بود؟ ان شاالله.

اظهارات سرپرست وزارت امنیت داخلی آمریکا در حالی مطرح شده که امروز رسانه های آمریکایی گزارش دادند یک نفر در تظاهرات ها در شهر پورتلند کشته شده است.

  • احتمال شعله ورتر شدن خشم سیاهان آمریکا | ترامپ به کنوشا می رود

روزنامه نیویورک تایمز نوشته بود با آنکه شهر پورتلند آمریکا در سه ماه اخیر صحنه اعتراضات علیه تبعیض ها، خشونت های نژادپرستانه و ضدیت با مواضع دولت دونالد ترامپ بوده گروهی از حامیان ترامپ با سوار بر خودروهای خودشان در این شهر تجمع حمایتی از ترامپ ترتیب دادند.

به گزارش این روزنامه، بعد از این تجمع خودرویی حامیان ترامپ یک مرد بر اثر تیراندازی در شهر پورتلند ایالت اورگان جانش را از دست داد.

بنا بر گزارش رسانه های آمریکایی، پورتلند طی سه ماه اخیر به صورت مستمر صحنه اعتراض علیه تبعیض ها و خشونت ساختاری پلیس علیه سیاه پوستان و اقلیت ها بوده است.

از زمان کشته شدن جورج فلوید در اقدام نژادپرستانه پلیس سفیدپوست شهر مینیاپولیس آمریکا و شروع اعتراضات سراسری به خشونت ها و تبعیض های ساختاری نژادی، پورتلند یکی از کانون های اصلی اعتراضات بوده است.

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 22993

به "واکنش ظریف به تهدید مقام آمریکایی برای سرکوب معترضان ، قانون جنگل است ..." امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش ظریف به تهدید مقام آمریکایی برای سرکوب معترضان ، قانون جنگل است ..."

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید