واکنش وزارت خارجه به ادعای برخی رسانه ها درباره مذاکرات یمن و پیشنهاد ایران

به گزارش شیوا مارکت، سخنگوی وزارت امور خارجه در خصوص ادعای برخی رسانه های خارجی که جمهوری اسلامی ایران پیشنهاد حضور هیاتی برای شرکت در مذاکرات یمنی ها در استکهلم را داده است، توضیحاتی ارائه کرد.

واکنش وزارت خارجه به ادعای برخی رسانه ها درباره مذاکرات یمن و پیشنهاد ایران

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، قاسمی گفت: مشورت های استکهلم ماهیت یمنی- یمنی دارد و جمهوری اسلامی ایران از آغاز بحران یمن (از جمله در بند سوم طرح وزیرامور خارجه) بر ضرورت انجام گفتگوهای یمنی - یمنی به دور از دخالت بیگانگان تاکید داشته و پیوسته حمایت شفاف و کامل خود را از ماموریت سازمان ملل متحد در مسیر پیگیری یک راه چاره سیاسی مناسب به عنوان یگانه راهکار بحران مزبور اعلام نموده است. دقیقا این نگاه و موضع ایران در حالی مطرح شده و می گردد که آمریکا با اتخاذ سیاستی یک جانبه گرایانه و کاملا جانبدارانه، مخرب و نامتوازن، مجوز آغاز یک جنگ ویرانگر ضد بشری را علیه مردم یمن صادر نموده و با انواع حمایت های مالی ، تسلیحاتی و سیاسی از نیروهای متجاوز موجب استمرار یکی از بزرگترین فاجعه های انسانی به اذعان سازمان های بین المللی شده است.

قاسمی اضافه نمود: جمهوری اسلامی ایران امیدوار است طرف های یمنی با اتخاذ رویکرد مستقل و صلح جویانه در چارچوب گفتگوهای ملی و یمنی - یمنی مانع دخالت و کارشکنی های بیگانگان زیاده طلب و جنگ آفرین به منظور انتها دادن به آلام و رنج های ملت ستمدیده و مظلوم یمن شوند.

52311

italyro.ir: تور ونیز: تور ونیز ارزان قیمت، تور ونیز ایتالیا

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 2480

به "واکنش وزارت خارجه به ادعای برخی رسانه ها درباره مذاکرات یمن و پیشنهاد ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش وزارت خارجه به ادعای برخی رسانه ها درباره مذاکرات یمن و پیشنهاد ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید