ورود 3 سامانه بارشی به کشور تا هفته اول فروردین

به گزارش شیوا مارکت، رییس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی ضمن اشاره به ورود سه سامانه بارشی به کشوراز هفته پایانی اسفند تا هفته اول فروردین ماه گفت: با توجه به ورود این سامانه های بارشی دمای هوا طی ابتدای سال آینده حدود دو تا سه درجه سانتیگراد نسبت به حد معمول کاهش می یابد.

ورود 3 سامانه بارشی به کشور تا هفته اول فروردین

احد وظیفه در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به اینکه از روز جمعه (23 اسفند) سامانه بارشی جدید به کشور وارد می شود، اظهار کرد: این سامانه سبب بارندگی های خوبی در نوار غربی کشور، برخی نقاط شرق و شمال شرق کشور می شود.

وی با بیان اینکه از اواخر هفته آینده سامانه بارشی دیگری به کشور وارد خواهد شد و تا روزهای ابتدایی فروردین فعال است، توضیح داد: این سامانه بارشی بیشتر مناطق کشور به جز جنوب شرق از جمله کرمان و سیستان و بلوچستان را فرامی گیرد.

رییس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی ادامه داد: از این رو طی روزهای خاتمهی اسفند و روزهای ابتدایی فروردین ماه بارش های خوبی در غرب کشور به ویژه کرمانشاه، چهار محال و بختیاری و لرستان خواهیم داشت.

احتمال وقوع سیلاب در غرب کشور

وی در مورد احتمال وقوع سیلاب در کشور در پی این سامانه های بارشی توضیح داد: هفته آینده پس از ورود سامانه بارشی به کشور احتمال وقوع سیلاب در لرستان وجود دارد همچنین با ورود سامانه بارشی سوم به کشور طی روزهای خاتمهی اسفند و روزهای ابتدایی فروردین احتمال وقوع سیلاب در کرمانشاه، شمال ایلام، لرستان و چهار محال و بختیاری وجود دارد.

وظیفه با اشاره به اینکه بر اساس پیش بینی مدل های اقلیمی از روز سوم فروردین ماه بارش ها در کل کشور در حد نرمال می شود، گفت: این فرایند تا روزهای خاتمهی هفته دوم فروردین ماه ادامه دارد همچنین در ارتفاعات البرز بارش برف پیش بینی می شود.

وی در ادامه درباره دمای هوا در کشور طی روزهای ابتدایی فروردین ماه اظهار کرد: باتوجه به گذر سامانه های بارشی از کشور دما در نقاط مختلف کشور از حد معمول دو تا سه درجه خنک تر می شود.

وظیفه ادامه داد: امیدواریم که با سامانه های بارشی که در راه است کمبود بارش هایی که در برخی مناطق از جمله کهگیلویه و بویر احمد، چهار محال و بختیاری و اصفهان وجود دارد، جبران شود.

رییس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی در خاتمه تاکید کرد: پیش بینی ها همواره با عدم قطعیت همراه است و سازمان هواشناسی با نزدیک شدن به زمان ورود سامانه های بارشی اطلاعیه ای ها را با جزییات منتشر خواهد کرد.

تور پاریس: تور پاریس: سفر به نگین شهر ها اروپا و فرانسه

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 17150

به "ورود 3 سامانه بارشی به کشور تا هفته اول فروردین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود 3 سامانه بارشی به کشور تا هفته اول فروردین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید