پروژه های میراث فرهنگی کرمانشاه مورد آنالیز نهاده شد

به گزارش شیوا مارکت، پروژه های مرمتی میراث فرهنگی، آثار ثبتی و کاوش های باستان شناسی با حضور مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه مورد آنالیز نهاده شد.

پروژه های میراث فرهنگی کرمانشاه مورد آنالیز نهاده شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، امید قادری امروز سه شنبه 25 دی ماه، در نشست با پرسنل معاونت میراث فرهنگی این اداره کل و روسای پایگاه های تاریخی و فرهنگی استان وضعیت پرسنل و چارت سازمانی این معاونت، پروژه های مرمتی میراث فرهنگی، آثار ثبتی و کاوش های باستان شناسی را مورد آنالیز و واکاوی قرار داد.

قادری با تاکید بر اهمیت صندلی آثار تاریخی و فرهنگی در افکار عمومی و وظیفه میراث فرهنگی به عنوان دستگاه متولی حفاظت و صیانت از این آثار را بسیار حائز اهمیت دانست و گفت: علاوه بر وظیفه ذاتی حفاظت و نگه داری از آثار، مرمت و نگه داری آثار نیز باید با جدیت و مداومت مورد توجه قرار گیرد.

مدیرکل میراث فرهنگی استان بر اهمیت قرار دریافت آثار در دسترس بازدیدکنندگان و فراهم نمودن شرایط مناسب برای حضور گردشگران در محوطه ها و بناهای تاریخی را مورد تاکید قرار داد و گفت: با توجه به اهمیت توسعه گردشگری در استان که مورد تاکید مدیریت ارشد استان و سازمان میراث فرهنگی کشور است، باید در راستای تحقق این امر کوشش مضاعفی صورت گیرد و با برنامه ریزی وکوشش برای جذب اعتبارات مناسب در دستور کار مجموعه میراث فرهنگی استان قرار گیرد.

آنالیز وضعیت کلی آثار و محوطه های تاریخی از دیگر موارد مطرح شده در این نشست بود.

همچنین در این جلسه آنالیز مسائل حقوقی و قضایی در مورد تعرض به آثار تاریخی مورد آنالیز و تحلیل نهاده شد.

در ادامه مدیر پایگاه محور ساسانی مسائل و مسائل و شرایط کلی این محور تاریخی را مطرح و خاطرنشان کرد: در محور ساسانی آثار شاخصی همچون قلعه یزدگرد، طاق گرا، نهر ساسانی، کاخ خسرو، چهار خاتمه، زیج منیژه و... وجود دارند.

مدیر پایگاه تاریخی، فرهنگی تاق بستان نیز گزارشی از وضعیت موجود تاق بستان، ساماندهی مجموعه، پروژه های در دست اجرا و برنامه های پیش روی مجموعه را عنوان نمود. همچنین تصویب حریم تاق بستان نیز مورد بحث و تبادل نظر نهاده شد.

آماده سازی ورودی تاق بستان و مجموعه دریاچه پایین دست برای افتتاح در دهه مبارک فجر از دیگر موضوعاتی بود که توسط مدیر پایگاه ارائه شد.

همچنین مدیر پایگاه جهانی بیستون و پایگاه ملی معبد آناهیتا پروژه های در دست اجرا و برنامه های کلی ساماندهی این مجموعه های تاریخی را برای مدیرکل میراث فرهنگی استان تشریح کرد.

مدیر پایگاه حریم منظری اورامانات نیز در مورد برنامه های در دست اقدام پایگاه اورامانات و اقدامات اجرا شده در یک و نیم سال گذشته برای پیشبرد پرونده ثبت حریم منظری اورامانات توضیحاتی ارائه کرد.

قادری در خاتمه این جلسه ضمن آنالیز و تحلیل تمام مسائل و مسائل مطروحه در سطح پایگاههای استان بر لزوم تسریع در فرایند ثبت جهانی اورامانات با توجه به اهمیت ویژه مباحث گردشگری در اورامانات به عنوان یکی از قطب های گردشگری استان تاکید نمود.

safariro.ir: سافاری رو: گردش و تفریح در سافاری های جهان

منبع: میراث آریا
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 2736

به "پروژه های میراث فرهنگی کرمانشاه مورد آنالیز نهاده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پروژه های میراث فرهنگی کرمانشاه مورد آنالیز نهاده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید