پزشکیان: کارگروهی برای حل مسائل شرکت های دانش بنیان تشکیل شود

به گزارش شیوا مارکت، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی خواستار تشکیل کارگروهی برای حل مسائل شرکت های دانش بنیان شد.

پزشکیان: کارگروهی برای حل مسائل شرکت های دانش بنیان تشکیل شود

به گزارش خبرنگاران، مسعود پزشکیان در جلسه علنی صبح امروز (سه شنبه) مجلس پس از ارائه گزارش مسوولان مربوطه درباره شرایط شرکت های دانش بنیان گفت: نکته مهم این است که نیروهای علمی و دانش بنیان باید مورد توجه قرار گیرند. در این جلسه مسائلی در رابطه با مسائل این شرکت ها مطرح شد از جمله در حوزه تامین اجتماعی، فضای کسب و کار، مالیات، گمرک و مجوزها اما مگر غیر از دولت این موضوع به جای دیگری ربط دارد؟ چرا باید کاری کنیم فضای کسب و کار مشکل پیدا کند؟ دولت می تواند لایحه فوریتی در این باره به مجلس بیاورد و مسائل را حل نماید.

وی ادامه داد: رئیس دولت و معاون وزیر می گویند شرایط کسب و کار بد است و ما رتبه صد و چندمی در فضای کسب و کار داریم چه کسی باید این وضع را اصلاح کند؟

پزشکیان ادامه داد: ما در دو موضوع هسته ای و موشک ها نگاه ویژه و تعهد سیاسی داشتیم و با قدرت حرفمان را در دنیا به کرسی نشاندیم و امروز می دانید قادریم کارمان را انجام دهیم. مسوولان ارشد ممکلت باید پذیرند با دانشمندان و جوانان می شود ممکلت را درست کرد اگر پیشنهادی برای حل مسائل دارند می توانند آن را به مجلس بیاورند ما هم با تمام قدرت آماده همکاری هستیم.

وی ادامه داد: ما نیازمند عزم و اراده ملی و اعتماد به جوانان هستیم. در همین رابطه برای حل مسائل شرکت های دانش بنیان کارگروهی متشکل از وزارتخانه های اقتصاد، کار، علوم، بانک مرکزی و سازمان ثبت تشکیل شود و با کمیسیون های مربوط به مجلس هماهنگی شود و به این شرکت ها اختیاراتی داده شود و با تعهد و عزم و اراده پشت سر آنها بایستم و از آنها دفاع کنیم.

پزشکیان خاطر نشان کرد: اگر قرار است مقابل آمریکا و تحریم ها بایستیم راهی جز این نیست که به مغزها و استعدادها باور داشته باشیم. اگر آنها را باور کنیم و پشت سرشان بایستیم آمریکا، اروپا وهیچ قدرتی نمی تواند ما را زمین گیر کنند بلکه از بحران هم نجات پیدا می کنیم؛ زیرا راه نجات ممکلت علم و دانش است و کنندگان نیز با قدرت پشتیبان این امر هستند.

تور فرانسه: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 14334

به "پزشکیان: کارگروهی برای حل مسائل شرکت های دانش بنیان تشکیل شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پزشکیان: کارگروهی برای حل مسائل شرکت های دانش بنیان تشکیل شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید