پشیمان نیستم ، مورالس از موضع قدرت پایین آمد

به گزارش شیوا مارکت، اوو مورالس، رئیس جمهوری مستعفی و پناهنده بولیوی بیان کرد به نام صلح و برای جلوگیری از راه افتادن یک جنگ داخلی از نامزد شدن در انتخابات آینده این کشور چشم پوشی می نماید.

پشیمان نیستم ، مورالس از موضع قدرت پایین آمد

به گزارش خبرنگاران، مورالس که در 2006 نخستین رئیس جمهوری بومی بولیوی و چند روز پیش به مکزیک پناهنده شد، در یک گفتگوی اختصاصی با خبرنگار گاردین در مکزیکوسیتی درباره آینده بولیوی گفت: هر چند من حق دارم نامزد انتخابات ریاست جمهوری شوم اما برای پرهیز از افتادن کشورم در دام یک جنگ داخلی خودم را قربانی می کنم. آنها می گویند نه به اوو و من می گویم باشد، مساله ای نیست.

سه هفته پس از اعلام خبر پیروزی مورالس در انتخابات ریاست جمهوری، اعتراض ها به فساد و تقلب گسترده بالا گرفت و او ناچار شد تحت فشار مردم و نظامی ها لاپاز را به مقصد مکزیکوستی ترک کند. یک روز بعد، جنین آنیه س (سناتور راستگرا) خود را رئیس جمهوری موقت خواند و چند روز پیش هم کنگره بولیوی قانونی تصویب کرد که بر اساس آن، امکان نامزد شدن مورالس و دیگر نامزدهای دوره های اخیر در انتخابات از بین می رود.

رئیس جمهوری پیشین بولیوی در داخل یک مرکز نظامی در مکزیکوسیتی زندگی می نماید و همه جا زیر نظارت و مراقبت نیروهای امنیتی است. او با اشاره به کم شدن حمایت ها از خود اضافه کرد: واقعیت این است که مردم پس از دو هفته مقاومت برابر کودتاگران دیگر خسته شده اند و تعداد کشته ها هم زیاد است. من از آنچه گذشته و آنچه انجام داده ام پشیمان نیستم و این یک مبارزه قدیمی است.

managore.ir: ایستگاه بازی: آشنایی با بازی های کامپیوتری و کنسول های بازی

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 13806

به "پشیمان نیستم ، مورالس از موضع قدرت پایین آمد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پشیمان نیستم ، مورالس از موضع قدرت پایین آمد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید