پلیس هلند 130 کنشگر محیط زیست را بازداشت کرد

به گزارش شیوا مارکت، پلیس هلند 130 تن از کنشگران محیط زیست عضو کارزار موسوم به شورش انقراض (یا شورش علیه انقراض) را بازداشت کرد.

پلیس هلند 130 کنشگر محیط زیست را بازداشت کرد

به گزارش یورونیوز، این افراد به همراه جمع دیگری از معترضان به تغییرات اقلیمی در دنیا، روز شنبه چند نقطه در مرکز آمستردام، پایتخت هلند را مسدد نموده بودند.

راهپیمایان روز شنبه 20 مهر با تجمع در مرکز شهر آمستردام از سیاستمداران خواستند تا مانع تخریب گسترده محیط زیست شوند.

این راهپیمایی در پاسخ به فراخوان دنیای برای نافرمانی مدنی صورت گرفت. مسئولان کارزار شورش انقراض از هواداران محیط زیست در سراسر دنیا خواسته بودند تا از ابتدای هفته پیش به مدت دو هفته به نشانه اعتراض دست به راهپیمایی و نافرمانی مدنی بزنند.

معترضان در آمستردام یک قایق را که روی آن شعارهایی علیه تغییرات آب و هوایی نوشته شده بود با خود به مرکز شهر آورده و آن را روی پل معروف بلاوبروگ در برابر ساختمان شهرداری قرار دادند.

پلیس هلند در بیانیه ای که در این روز منتشر شد اعلام نمود به دلیل آن که راهپیمایان مجوز نداشته و رفت و آمد عادی شهر را مختل نموده بودند، مجبور به مداخله و بازداشت بعضی از آنها شده است.

با بازداشت ده ها تن از راهپیمایان در روز شنبه، شمار کل کنشگران بازداشت شده در هلند از ابتدای هفته گذشته تاکنون به 200 نفر رسید.

quiz1.ir: مجله آزمون اول: مجله خبری تحلیل صنایع آموزشی و کارگاهی

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 22 آذر 1400 بروزرسانی: 22 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 12008

به "پلیس هلند 130 کنشگر محیط زیست را بازداشت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلیس هلند 130 کنشگر محیط زیست را بازداشت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید