پژوهش ها موفقیت طرح جدید ترافیک را تایید می نماید

به گزارش شیوا مارکت، خبرنگاران آنلاین:مطالعات ارزیابی طرح ترافیک جدید نشان می دهد سیاست جدید پیروز بوده و همکاری نهادهای مرتبط همچنین جدیت شهرداری و شهروندان در اجرا طرح توانسته شهر را به موقعیت مناسبی برساند.

پژوهش ها موفقیت طرح جدید ترافیک را تایید می نماید

به گزارش شهرنوشت به نقل از روابط عمومی مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران، میثم بصیرت، سرپرست این مرکز با اشاره به شروع اجرای طرح جدید ترافیک از 15 اردیبهشت امسال گفت: من در امسال برخلاف سال های گذشته در مقام یک شهروند تهرانی و نه یک مدیر شهری از تسهیلات طرح ترافیک استفاده کردم و به این نتیجه رسیدم که استراتژی جدید در طرح ترافیک هم به صرفه و صلاح ماست و تبعات مثبت زیست محیطی آن به نفع شهر و شهروندان است.

بصیرت از انجام مطالعات ارزیابی طرح ترافیک جدید در مرکز مطالعات شهری اطلاع داد و اضافه کرد: نتایج این پژوهش نشان می دهد که سیاست جدید پیروز بوده و همکاری نهادهای مرتبط همچنین جدیت شهرداری و شهروندان در اجرای طرح توانسته شهر را به موقعیت مناسبی برساند.

او گفت: نتایج این پژوهش درکانال های اطلاع رسانی شهرداری و سایت مرکز مطالعات و برنامه ریزی در دسترس است.

بصیرت در گفت وگویی رادیویی با اشاره به سابقه اجرای طرح ترافیک از دهه 60 تا کنون در تهران گفت: این طرح تاثیرات فراوان مالی، اجتماعی و فرهنگی بر شهر داشته که از جمله آنها می توان به کاهش ارزش املاک و شکل گیری بافت های فرسوده شهری، افزایش آلودگی هوا و بار ترافیکی در این محدوده اشاره نمود که خوشبختانه با اجرای طرح جدید شاهد کاهش فاصله سفرها، بار ترافیکی و به ویژه بحران های آلودگی ها در امسال بودیم.

سرپرست مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران توضیح داد: باید بپذیریم که وضعیت مناسب تر آب و هوای تهران در زمستان و پاییز امسال فقط به علت باد و باران نبوده و تدبیر مدیریت شهری هم در آن بی تاثیر نبوده است.

او طرح جدید ترافیک را در راستای استراتژی جدید مدیریت شهری دانست و اضافه کرد: طرح ترافیک بیش از 13 سال در تهران اجرا شده و مثل مسکنی بوده که برای کاهش درد از آن استفاده کردیم اما امروز در فکر شناخت و درمان بیماری هستیم در همین زمینه نیز به مهندسی ارزش در این زمینه توجه ویژه ای داشتیم به طوری که فراهم کردن امکان رفت و آمد و افزایش رضایتمندی شهروندان با بهره مندی از دانش دیجیتال را دراین طرح دیدیم.

بر اساس این گزارش در سال 96، 300 میلیارد تومان درآمد حاصل از محل طرح ترافیک بوده که 20درصد مترو، 40 درصد حوزه حمل و نقل عمومی و مابقی به شهرداری تهران واگذار می شده است .

بصیرت با بیان این که به شهروندان این اطمینان را می دهم که تمامی درآمدهای حاصل از محل زوج و فرد به صندوق خاصی برای توسعه حمل و نقل عمومی و بهبود محیط زیست شهر ارسال می گردد، گفت: باید متذکر شوم که در طرح زوج و فرد اصلا هدف صرفه مالی نبوده و بیشتر از آن هدف تغییر در استراتژی های مدیریت شهر است که باید انقلاب شهری به سوی پیاده گستری و ترویج سفرهای شهری با حمل و نقل عمومی اتفاق بیافتد و همه ما در این جهت گام برداریم.

tafreh.ir: طفره: مجله سرگرمی، تفریحی و گردشگری

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 3613

به "پژوهش ها موفقیت طرح جدید ترافیک را تایید می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پژوهش ها موفقیت طرح جدید ترافیک را تایید می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید