پیشنهاد کیهان: در برابر تحریمهایی که امریکا علیه ایران می کند،باید به منافعش در منطقه ضربه بزنیم

به گزارش شیوا مارکت، کیهان نوشت:آمریکا باید دریابد که هر ضربه به ایران، منجر به وارد شدن ضربه ای به آمریکا است و نیز کشورهایی که از تحریم ها حمایت می کنند و در منطقه غرب آسیا به مثابه پایگاه های مدیریت تحریم های ضدایرانی عمل می کنند، باید هزینه اقدامات خود را بپردازند.

پیشنهاد کیهان: در برابر تحریمهایی که امریکا علیه ایران می کند،باید به منافعش در منطقه ضربه بزنیم

ایران کشوری دست بسته و ضعیف نیست که نتواند هزینه های اقدامات ضدایرانی را به دشمنانش تحمیل کند. آمریکا تلاش می کند اقتصاد را به نقطه بازگشت ایران تبدیل کند و با صراحت هم از آن حرف می زند. کما اینکه، پنج شنبه گذشته - یعنی در روز اعلام تحریم علیه18بانک ایرانی- استیون منوچین وزیر خزانه داری آمریکا با صراحت اعلام کرد این تحریم ها برای آن است که ایران از برنامه هسته ای خود دست بردارد و حمایت از نیروهای مقاومت در منطقه را متوقف کند. در واقع مقامات آمریکا مخفی نمی کنند که هدفشان تضعیف قدرت ایران است.

با این وصف سؤال این است که آیا این فقط آمریکا است که می تواند با کمک عوامل منطقه ای خود به ایران و اقتصاد ایران و همپیمان های آن ضربه بزند؟ آیا بیش از ایران، اقتصاد، نقطه ضعف عوامل منطقه ای آمریکا نیست؟ ایران باید ثابت کند که در برابر هر ضربه اقتصادی، ضرباتی را متوجه آمریکا و عوامل آن می کند. ما باید معادله کنونی را تغییر بدهیم و این جنگ تحمیلی یک جانبه را دفع کنیم. همان گونه که اگر قرار بود به شیوه ای که هم اینک در این جنگ تحمیلی اقتصادی عمل می کنیم، در مواجهه با جنگ نظامی تحمیلی8 ساله عمل می کردیم، قطعاً شکست خورده بودیم. در آن جنگ عزم کردیم که ورق را برگردانیم و حدود 18 ماه پس از آغاز جنگ، به آن دست یافتیم و این سبب شد که هیئت های منطقه ای برای دریافت آتش بس راهی تهران شوند، که اگرچه آتش بس راهکار ختم جنگ نبود، اما اعتراف به قدرت ایران بود و در چنین فرایندی بود که ما توطئه بزرگ جنگ علیه خود را با افتخار به نقطه صفر رساندیم و امروز چهل سال است که از برکات آن بهره می بریم.

23302

بانو هما: مجله کدبانوی خانه و خانواده

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 20 شهریور 1400 بروزرسانی: 20 شهریور 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 24169

به "پیشنهاد کیهان: در برابر تحریمهایی که امریکا علیه ایران می کند،باید به منافعش در منطقه ضربه بزنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد کیهان: در برابر تحریمهایی که امریکا علیه ایران می کند،باید به منافعش در منطقه ضربه بزنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید