پیش بینی بازرگانان بزرگ دنیا از قیمت نفت

به گزارش شیوا مارکت، بزرگترین شرکتهای بازرگانی نفت جهان شامل ویتول، ترافیگورا و گانوور پیش بینی کردند فرایند احیای تقاضا برای نفت به دلیل موج دوم شیوع ویروس کرونا آهسته خواهد شد و قیمت نفت در اکتبر سال آینده به 50 دلار یا بالاتر صعود می کند.

پیش بینی بازرگانان بزرگ دنیا از قیمت نفت

به گزارش خبرنگاران، بهای معاملات نفت برنت روز پنج شنبه تحت تاثیر وضع محدودیتهای جدید از سوی اقتصادهای اروپایی برای مقابله با شیوع ویروس کرونا و ابهامات فزاینده نسبت به دورنمای رشد اقتصادی و احیای تقاضا برای سوخت، 1.6 درصد نزول کرد و به 42 دلار و 62 سنت در هر بشکه رسید.

راسل هاردی، مدیرعامل شرکت ویتول در اظهاراتی در مجمع انرژی اینتلیجنس پیش بینی کرد که قیمت نفت در اکتبر سال 2021 به 55 دلار در هر بشکه می رسد در حالی که جرمی وایر، مدیرعامل ترافیگورا قیمت نفت را 52 دلار و توربیورن تورنکوئیست، مدیرعامل شرکت گانور 50 دلار پیش بینی کردند.

این مدیران همچنین اظهار کردند که تقاضا در اروپا و آمریکا احتمالا به پیک خود رسیده است با این حال آنها انتظار دارند تقاضای بسیار قوی برای نفت و سایر کالاها از سوی چین وجود داشته باشد که به نظر می رسد اقتصادش از بحران پاندمی قویتر خارج شده است.

مدیرعامل ویتول گفت: احیای تقاضا در نیمکره شاقتصادی، در اروپا و آمریکا، حداقل تا سه ماهه دوم سال 2021 که احتمالا تا آن زمان واکسنی برای کووید 19 تولید می شود، کند خواهد بود. با این حال تقاضای آسیا به استثنای تقاضا برای سوخت جت تا خاتمه امسال به سطح پیش از شیوع ویروس کرونا بهبود پیدا می کند.

بر اساس گزارش رویترز، هاردی گفت: کاهش عظیم سرمایه گذاری در تولید نفت احتمالا باعث خواهد شد قیمت نفت سه تا پنج سال دیگر جهش جدیدی پیدا کند. ویتول پیش از این اعلام کرده بود ممکن است در تولیدکنندگان نفت آمریکا سرمایه گذاری کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 آذر 1399 بروزرسانی: 2 آذر 1399 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 24416

به "پیش بینی بازرگانان بزرگ دنیا از قیمت نفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی بازرگانان بزرگ دنیا از قیمت نفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید