پیش بینی وخامت شیوع ویروس کرونا در اوکراین

به گزارش شیوا مارکت، وزارت بهداشت اوکراین شرایط شیوع ویروس کرونا در این کشور به سمت سناریوی زرد را پیش بینی کرده و نسبت به افزایش موارد ابتلا به بیش از 400 هزار نفر و مرگ چهار هزار نفر هشدار داده است.

پیش بینی وخامت شیوع ویروس کرونا در اوکراین

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تاس، ویکتور لیاشکو رئیس گروه پزشکان ارشد اوکراین اعلام کرد که وزارت بهداشت این کشور سناریوی زرد (شرایط هشدار) شرایط شیوع عفونت کووید-19 را در اولویت قرار داده و مقامات انتظار دارند که تعداد جان باختگان به 4 هزار نفر و افراد مبتلا به این بیماری به بیش از 400 هزار مورد افزایش یابد.

این مقام گفت: زمانی که یک ماه قبل، ما برای نخستین بار پیش بینی های خود درباره شرایط شیوع کرونا در کشور را ارائه دادیم، اوکراین در حال حرکت به سمت سناریوی زرد-سبز بود، ولی اکنون فرایند حرکت به وضوح به سمت سناریوی زرد معطوف شده است و امکان افزایش تعداد افراد آلوده به 400 هزار نفر و مرگ حداقل 4 هزار بیمار با فرا رسیدن فصل پاییز قابل پیش بینی است.

لیاشکو تأکید کرد که اقدامات قرنطینه، تنها یکی از معدود روش ها برای جلوگیری از شیوع ویروس کروناست و آگاهی شهفرایندان از رفتارهای اجتماعی در شرایط همه گیری بیماری، بسیار اهمیت دارد.

پیش از این، اولگا استفانیشینا معاون نخست وزیر اوکراین در امور همگرایی اروپایی و فرا آتلانتیکی اعلام کرد که با توجه به انتظار موج دوم شیوع ویروس کرونا، مقامات کی یف در شرایط خوش بینانه هم انتظار ندارد که اتحادیه اروپا مرزهای خود به روی اوکراین را زودتر از سرانجام ماه سپتامبر باز کند.

وی در عین حال یادآور شد که مذاکرات با کشورهای مختلف برای کاهش محدودیت ها برای سفر اتباع اوکراینی در حال انجام است.

بر اساس جدیدترین آمار منتشره در تاریخ اول آگوست (11 مرداد ماه)، موارد ابتلا به عفونت ویروس کرونا در اوکراین به بیش از 71 هزار مورد افزایش یافته، یک هزار و 709 نفر جان خود را از دست داده و 39 هزار و 308 بیمار هم بهبود یافته ا ند.

tour-thailand.ir: تایلند: سفر به کشور زیباییهای جنوب شرق آسیا، بانکوک، پوکت، پاتایا، سامویی، کرابی

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 22135

به "پیش بینی وخامت شیوع ویروس کرونا در اوکراین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی وخامت شیوع ویروس کرونا در اوکراین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید