چرا شکست دادن ترامپ الان ضرورت دارد؟، سندرز پاسخ داد

به گزارش شیوا مارکت، خبرنگاران نوشت: نامزد سوسیال دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هدف خود و رقیب هم حزبی اش را شکست دادن ترامپ اظهار داشت.

چرا شکست دادن ترامپ الان ضرورت دارد؟، سندرز پاسخ داد

به نقل از خبرگزاری رویترز، برنی سندرز، نامزد سوسیال دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفت: شکست دادن دونالد ترامپ در رقابت های انتخابات ریاست جمهوری 2020 یک ضرورت است.

سندرز در سخنرانی انتخاباتی خود در شهردییر بورن (Dearborn) درایالت میشیگان آمریکا گفت: صرفنظر از اینکه اختلافات ما چه چیزهایی ممکن است باشد، اما در نهایت وقتی یک نامزد به عنوان نماینده حزب دمکرات انتخاب گردد،سایر نامزدهای دمکرات از آن نامزد حمایت خواهند کرد، چون ما می دانیم که شکست دادن ترامپ چقدر اهمیت دارد.

سندرز اضافه کرد: من و جو بایدن اختلافات خود را داریم که من به این اختلافات اشاره خواهم کرد،اما درنهایت جو (بایدن) به صراحت اعلام نموده که اگر من در رقابت های درون گروهی دموکرات ها پیروز شوم از من حمایت خواهد نمود و من هم به صراحت می گویم که اگر وی (جو بایدن) پیروز گردد، از وی حمایت خواهم کرد. ما در کنار یکدیگر قصد داریم برویم و دونالد ترامپ را شکست دهیم.

برنی سندرز در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: وال استریت پس از نابود کردن اقتصاد سراغ کنگره رفت و گفت خیلی متاسفیم! شما به ما یاری اقتصادی کنید تا از این شرایط خارج شویم، به ما صدها میلیارد دلار یاری اقتصادی کنید و تریلیون ها دلار (هزاران هزار میلیارد) به ما وام با سود صفر درصد بدهید!

وی خاطر نشان کرد: من در یک جلسه محرمانه با وزیر خزانه داری(وقت آمریکا) گفتم که اگر آن ها خواهان یاری اقتصادی هستند اشکالی ندارد، اما به سراغ دوستان میلیاردر خود بروند تا این پول را بپردازند، اما سراغ خانواده های طبقه کارگر در این کشور نروند. من با یاری اقتصادی به وال استریت مخالفت کردم و رای منفی دادم، اما جو بایدن به حمایت از این یاری اقتصادی رای داد.

نامزد سوسیال دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفت: در اوایل دهه 1990 من در مجلس نمایندگان بودم و جو بایدن سناتور بود. ما مجبور شدیم تصمیمی بگیریم. شرکت های معروف و عظیم آمریکایی آمدند و گفتند که توافقنامه های تجاری مهمی برای ما دارند مثل نفتا (توافقنامه تجارت آزاد آمریکای شاقتصادی) یا توافقنامه روابط تجاری عادیِ همیشگی با چین، من در آن موقع رهبری مخالفان نفتا و توافقنامه تجارت عادی با چین را برعهده داشتم. من در آن موقع در کنار کارگران سراسر کشور ایستادم. این درحالی بود که جو بایدن در حمایت از این توافقنامه ها رای داد.

وی اضافه کرد: ما درمقام رئیس جمهور آمریکا توافقنامه های تجاری خواهیم داشت،اما این توافقنامه های تجاری آمریکا در جهت منافع طبقه کارگری این کشور خواهند بود نه اینکه در جهت منافع مدیران شرکت های عظیم باشند. جو بایدن در صحن مجلس سنای آمریکا بیش از یکبار ایستاد و درباره ضرورت قطع کردن تامین اجتماعی،بیمه درمانی و مراقبت های درمانی سالمندان و برنامه های بیمه ای نظامیان بازنشسته صحبت کرد تا بودجه را متوازن کند، اما من در صحن مجلس سنا درباره ضرورت توسعه تامین اجتماعی صحبت کردم، درباره ضرورت بیمه درمانی و بیمه درمانی سالمندان صحبت کردم. پس ما اختلافات قوی داریم، اما در نهایت من اینجا هستم تا به صراحت بگویم که نیامدیم تا نماینده میلیاردرهای این کشور باشیم، ما پول آن ها را نمی خواهیم، ما حمایت آن ها را نمی خواهیم، ما در کنار طبقه کارگری مردم آمریکا خواهیم ایستاد.

برنی سندرز گفت: سال جاری سرنوشت سازترین سال انتخاباتی در تاریخ معاصر آمریکا است. ضرورت دارد که دونالد ترامپ شکست داده گردد. ستاد انتخاباتی ما می تواند ترامپ را شکست دهد.

2323

baham1.ir: مجله باهام: با هم سفر کنیم

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 16979

به "چرا شکست دادن ترامپ الان ضرورت دارد؟، سندرز پاسخ داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا شکست دادن ترامپ الان ضرورت دارد؟، سندرز پاسخ داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید