کارگاه آموزشی توانمند سازی تشکلهای مردم نهاد میراث فرهنگی استان کرمان برگزار می گردد

به گزارش شیوا مارکت، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان از برگزاری کارگاه آموزشی توانمند سازی تشکلهای مردم نهاد میراث فرهنگی استان در تاریخ های 19 و 20 دی ماه امسال در محل هتل جهانگردی کرمان اطلاع داد.

کارگاه آموزشی توانمند سازی تشکلهای مردم نهاد میراث فرهنگی استان کرمان برگزار می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان، غلامرضا فرخی مدیرکل میراث فرهنگی این استان، امروز شنبه 15 دی 97 با بیان اینکه کارگاه اموزشی توانمند سازی تشکلهای مردم نهاد در سه حوزه میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری برگزار می گردد، اضافه کرد: این کارگاه با حضور اساتید دانشگاه علمی کاربردی برپا می گردد.

او اظهار کرد: در این کارگاه مباحثی چون گردشگری پایدار، پایداری گردشگری در مفهوم و عمل، روش های تعامل با جامعه محلی ، نقش و فعالیت تشکلها در زمینه حفظ میراث فرهنگی، احیاء صنایع دستی بومی و ترغیب جامعه به ارتباط هر چه بیشتر با انها تدریس می گردد.

فرخی با اشاره به اینکه در دنیای امروز استفاده از ظرفیت بالای نهادهای مردمی یک ضرورت است، توضیح داد: مردم و نهادهای مردمی همواره در مواقع ضروری جلوتر از بخش دولتی در صحنه حضور داشته اند که این روحیه باید در این گونه کارگاهها به صورت جدی تر آموزش داده گردد.

فرخی با بیان اینکه در حال حاضر استان کرمان دارای 17 تشکل مردم نهاد در حوزه های مختلف میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری است، اضافه کرد: خوشبختانه این تشکلها در سالهای اخیر در حوزه های مرمت و حفظ و حراست از بناهای تاریخی همکاری خوبی با این اداره کل داشته اند که جای تقدیر دارد.

تور پاریس: تور پاریس: سفر به نگین شهر ها اروپا و فرانسه

منبع: میراث آریا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 9744

به "کارگاه آموزشی توانمند سازی تشکلهای مردم نهاد میراث فرهنگی استان کرمان برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارگاه آموزشی توانمند سازی تشکلهای مردم نهاد میراث فرهنگی استان کرمان برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید