کره شمالی به جنوبی وعده مجازات سخت داد

به گزارش شیوا مارکت، ایرنا نوشت: روزنامه حزب حاکم کار در کره شمالی روز دوشنبه نوشت که این کشور با اقدامات پی درپی خود کره جنوبی را مجازات خواهد نمود.

کره شمالی به جنوبی وعده مجازات سخت داد

روزنامه رودونگ سینمون این مطلب را روز دوشنبه پس از اظهارات کیم یو جونگ خواهر رهبر کره شمالی منتشر کرد که گفته است به ارتش برای آنالیز اقدام نظامی دستور داده شده است.

کره شمالی این روزها به طور روزمره مسئولان و دولت کره جنوبی را مورد انتقاد قرار می دهد و از آنچه تبلیغات ضد پیونگ یانگ با انتشار بالن ها و برگه های تبلیغاتی درمناطق مرزی خوانده، ابراز انزجار نموده است.

روابط دو کره پس از قطع ارتباطات کره شمالی با کره جنوبی متشنج شده و خواهر قدرتمند رهبر کره شمالی به ارتش دستور داده است هر اقدام لازم برای مجازات کره جنوبی را مورد آنالیز قرار دهد.

گزارش آورده است ارتش انقلابی و مقتدر کره شمالی دست به اقدامات تلافی جویانه بی امان خواهد زد و انتقام مردمی را که از هر زمانی خشمگین تر هستند خواهد گرفت.

روزنامه افزوده است که مردم و سربازان این کشور اجازه نخواهند داد تا هویت رهبر عالی قدر خدشه دار گردد و برنامه تلافی جویانه در دستور کار است تا این خشم به نمایش گذاشته گردد.

کره شمالی همچنین از کره جنوبی انتقاد نموده که مسبب این شرایط پر تنش است زیرا جلوی تبلیغات علیه رهبر کره شمالی را نگرفته و از خود بی مسئولیتی نشان داده است.

این مطلب در بیستمین سالگرد امضای بیانیه 15 ژوئن میان دو کره منتشر می گردد و کره جنوبی در همین سالگرد خواهان مصالحه طرفین شده ولی کره شمالی این اظهارات را غیرمسئولانه توصیف نموده است.

همزمان با افزایش تنش ها پنتاگون اعلام نموده است که ارتش آمریکا در منطقه برای مقابله با هر تهدیدی از سوی کره شمالی صندلی دفاعی و راهبردی نظامی خود را تقویت خواهد نمود.

310 310

تور فرانسه: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 21058

به "کره شمالی به جنوبی وعده مجازات سخت داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره شمالی به جنوبی وعده مجازات سخت داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید