کرونا در آمریکا، هرج و مرج در بیمارستان ها به دلیل اوج گیری اُمیکرون

به گزارش شیوا مارکت، گزارش رسانه ها از آشفتگی شدید در نظام بهداشت عمومی آمریکا و بیکاری شدید ناشی از شیوع سویه کرونای اُمیکرون در این کشور حکایت دارد.

کرونا در آمریکا، هرج و مرج در بیمارستان ها به دلیل اوج گیری اُمیکرون

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، آشفتگی در ایالات متحده به ویژه در نظام بهداشت عمومی و شهرهای کوچک ادامه همزمان با افزایش شیوع سویه کرونای اُمیکرون و بیماران وهمچنین کمبود شدید نیروی کار ادامه دارد.

روزنامه مانیل تایمز روز دوشنبه به نقل از روزنامه نیویورک تایمز نوشت که جهش سویه اومیکرون ده ها میلیون آمریکایی را بیمار کرده و بیمارستان ها مملو از جمعیت است. در روزهای اخیر استان های بیشتری با شدت بیشتر شیوع کرونا روبرو شده و ایالات متحده همچنان شمار بیشتری از عفونت ها را در روز نسبت به هر موج قبلی شناسایی می کند و برخی از استان های غربی و جنوبی این کشور همچنان شاهد افزایش شدید ابتلاها هستند.

روزنامه وال استریت ژورنال نیز گزارش داد که سویه اُمیکرون در حال آسیب رساندن به بیمارستان های ایالات متحده در مقیاسی است که قبلاً در همه گیری دو ساله دیده نشده بود.

در بخش هایی از گزارش این روزنامه آمده است که اینک بیمارستان ها در مناطقی که موج اُمیکرون شروع به کاهش کرده اعلام کرده اند که قادر به ادامه فعالیت نیستند و تلفات فیزیکی و عاطفی برای پرستاران، پزشکان و سایر کارکنان بیمارستان افزایش می یابد.

این روزنامه همچنین نوشت که موارد ابتلا به ویروس کرونا بر نیروی کار ایالات متحده تاثیر سنگینی گذاشته و میلیون ها نفر را در خانه بیمار نگه داشته است. یک نظرسنجی اداره سرشماری ایالات متحده که در اوایل ژانویه انجام شد، نشان داد که تقریباً 8.8 میلیون نفر به دلیل بیماری یا مراقبت از فردی با علائم کووید-19 بیکار بودند.

ایالات متحده روزانه 1.5 میلیون مورد ابتلا به ویروس کرونا را ثبت می کند و غیبت کارکنان ناشی از همه گیری کرونا در شهرهای کوچک در سراسر آمریکا جدی تر شده است.

طبق جدیدترین آمار و ارقام منتشر شده، روز یکشنبه دستکم سه هزار و 896 نفر در سراسر آمریکا جان خود را بر اثر کرونا از دست دادند و مجموع قربانیان این ویروس در ایالات متحده به 864 هزار و 564 نفر افزایش یافت. این آمار و ارقام همچنین نشان می دهد که رقم سه هزار و 896 فوتی در سراسر آمریکا ظرف شبانه روز گذشته بالاترین رقم مرگ و میر مرتبط با کرونا در سراسر آمریکا از ژانویه 2021 تا به امروز محسوب می شود.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 23 اسفند 1400 بروزرسانی: 23 اسفند 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 29810

به "کرونا در آمریکا، هرج و مرج در بیمارستان ها به دلیل اوج گیری اُمیکرون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در آمریکا، هرج و مرج در بیمارستان ها به دلیل اوج گیری اُمیکرون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید