کسری بودجه نجومی آمریکا: یک تریلیون دلار!

به گزارش شیوا مارکت، فارس نوشت: بر اساس گزارشی که روز آدینه منتشر شده است، کسری بودجه آمریکا در سال اقتصادی اخیر به مرز 1 تریلیون دلار نزدیک شده است.

کسری بودجه نجومی آمریکا: یک تریلیون دلار!

کسری بودجه آمریکا در امسال مالی این کشور افزایش یافته و به حدود 1 تریلیون دلار رسیده و به بالاترین میزان از سال 2012 تا کنون رسیده است.

افزایش کسری بودجه آمریکا در پی سیاست های دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور در کاهش مالیات ها و افزایش هزینه ها روی می دهد.

وزارت خزانه داری آمریکا روز آدینه گزارش داد که فاصله کسری بودجه در 12 ماه منتهی به سپتامبر 2019 با افزایش 26 درصدی به 984 میلیون دلار رسیده که به 4.6 درصد فراوری ناخالص داخلی این کشور رسیده است و در حال رسیدن به سطوحی تاریخی در دولت ترامپ است.

در 12 ماه سال مالی اخیر میزان هزینه های دولت فدرال آمریکا 8.2 درصد افزایش داشته و به 4.45 تریلیون دلار رسیده که بالاترین میزان از سال 2009 تا کنون بوده است. این افزایش هزینه ها در بخش های نظامی، بهداشت و درمان و آموزشی بوده است.

میزان درآمدهای دولت آمریکا نیز 4 درصد رشد داشته و به 3.46 تریلیون دلار رسیده است.

استیون منوشین وزیر خزانه داری آمریکا روز آدینه بیان کرد که رویکرد مالی ترامپ در حال کار کردن است و برای آنکه آمریکا در جهت مالی پایداری قرار بگیرد باید هزینه های بیفایده و غیر مسئولانه قطع گردد.

64231

baham1.ir: مجله باهام: با هم سفر کنیم

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 12800

به "کسری بودجه نجومی آمریکا: یک تریلیون دلار!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کسری بودجه نجومی آمریکا: یک تریلیون دلار!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید