کشف تحولات مغز در جریان ابتلا به آلزایمر

به گزارش شیوا مارکت، دانشمندان انتها پیروز به پی بردن به این مساله شدند که در جریان ابتلا به آلزایمر چه تغییر و تحولاتی در مغز انسان اتفاق می افتد.

کشف تحولات مغز در جریان ابتلا به آلزایمر

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از مدیکال نیوز، دانشمندان پایان پیروز به پی بردن به این مساله شدند که در جریان ابتلا به آلزایمر چه تغییر و تحولاتی در مغز انسان اتفاق می افتد.

گروهی از محققان فرانسوی و اسپانیایی با آنالیز این موضوع دریافتند که مغز یک فرد مبتلا به بیماری آلزایمر، چه تفاوت هایی با مغز یک فرد عادی دارد.

بدین منظور تصاویر اسکن ام آر آی بیش از 4000 مغز سالم و بیمار با استفاده از یک پلاتفورم نرم افزاری پیشرفته به نام volBrain مورد آنالیز و تجزیه و تحلیل نهاده شد و مدل سازی هایی در این زمینه صورت گرفت که نتیجه آن پایان امروز منتشر شد.

تحقیق یادشده ثابت می نماید که در صورت ابتلا به آلزایمر، ابعاد بخش های مختلفی از مغز تغییر می نماید. علاوه بر این قسمت هایی از مغز هم با مشکل درهم فرورفتن و مچاله شدن در خود روبرو می شوند. پژوهشگران همچنین با آنالیز های خود زمان وقوع این تغییرات و میزان تفاوت یک مغز سالم با یک مغز معیوب و مبتلا به آلزایمر را نیز کشف نموده اند.

با استفاده از موارد اسکن شده و ام آر آی، افراد 9 تا 94 ساله در نهایت یک مدل عادی از مغز برای مقایسه با مغز افرادی که به آلزایمر مبتلا می شوند، طراحی شد. با استفاده از این مدل می توان شرایط مغز افرادی که به تدریج به آلزایمر مبتلا می شوند، را به طور دقیق شناسایی کرد. این درک و شناسایی با افزوده شدن نتایج ام آر آی 110 هزار نفر دیگر از بیماران در سراسر دنیا بهتر نیز خواهد شد.

baham1.ir: مجله باهام: با هم سفر کنیم

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 4021

به "کشف تحولات مغز در جریان ابتلا به آلزایمر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف تحولات مغز در جریان ابتلا به آلزایمر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید