کلاهبرداری 34 میلیون پوندی هکرها از مردم انگلیس

به گزارش شیوا مارکت، در 6 ماه آوریل تا سپتامبر 2018 میلادی، قربانیان حملات سایبری در انگلیس 34.6 میلیون پوند خسارت دیده اند. هکرها با هدف دریافت شبکه های اجتماعی علاوه بر پول، اطلاعات کاربران را نیز سرقت می نمایند.

کلاهبرداری 34 میلیون پوندی هکرها از مردم انگلیس

به گزارش خبرگزاری اقتصادایرانبه نقل از بی بی سی، طبق اعلام سازمان Action Froud طی بازه زمانی آوریل تا سپتامبر 2018 میلادی، قربانیان جرایم سایبری در انگلیس حدود 34.6 میلیون پوند خسارت دیده اند.سازمان Action Froud ، مرکز ملی گزارش دهی کلاهبرداری و جرایم سایبری در انگلیس است.

این آمارنشان دهنده افزایش 24 درصدی نسبت به 6 ماه قبل از آن دارد. علاوه بر آن طبق این آمار طی شش ماه مذکور 13هزار و 357 نفر در انگلیس قربانی جرایم سایبری شده اند.

از این تعداد افراد، بیش از 5 هزار نفر قربانی هک حساب های کاربری شبکه های اجتماعی و ایمیل بوده اند. قربانیان این روش های کلاهبرداری بیش از 14 میلیون و 800 هزار پوند خسارت دیده اند. به گفته مقامات پلیس مجرمان سایبری حساب کاربری افراد در شبکه های اجتماعی را هدف می گیرند تا علاوه بر پول، اطلاعات شخصی آنها را نیز سرقت نمایند به همین دلیل کاربران در معرض خطر دزدی هویت نیز قرار دارند.

به همین دلیل پلیس شهر لندن به کاربران هشدار داده تا برای حساب های اقتصادی آنلاین خود پسورد های جداگانه انتخاب نمایند.

quiz1.ir: مجله آزمون اول: مجله خبری تحلیل صنایع آموزشی و کارگاهی

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 22 آذر 1400 بروزرسانی: 22 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 2980

به "کلاهبرداری 34 میلیون پوندی هکرها از مردم انگلیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلاهبرداری 34 میلیون پوندی هکرها از مردم انگلیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید