یاری هزینه ازدواج به کدام گروه از بیمه شدگان تامین اجتماعی تعلق می گیرد؟

به گزارش شیوا مارکت، به استناد ماده 85 قانون تأمین اجتماعی بیمه شدگان در صورت احراز شرایط از یاری هزینه ازدواج بهره مند می گردد.

یاری هزینه ازدواج به کدام گروه از بیمه شدگان تامین اجتماعی تعلق می گیرد؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، یاری هزینه ازدواج یکی از تعهدات سازمان تامین اجتماعی است که به عنوان هدیه به بیمه شدگان اجباری واجد شرایط که تشکیل خانواده می دهند پرداخت می گردد.

* شرایطی که برای دریافت یاری هزینه ازدواج ضروری است:

  • بیمه شده ظرف 5 سال قبل از تاریخ ازدواج، حداقل به مدت 720 روز سابقه کار داشته و حق بیمه این مدت از سوی کارفرما پرداخت شده باشد.
  • در تاریخ ازدواج رابطه استخدامی بیمه شده با کارفرما قطع نشده باشد.
  • ازدواج اول بیمه شده باشد.
  • ازدواج دائم بوده و در دفتر رسمی ازدواج ثبت شده باشد.
  • همچنین مبلغ یاری هزینه ازدواج برابر است با مجموع حقوق و مزایای مشمول کسر حق بیمه ظرف 2 سال قبل از تاریخ ازدواج تقسیم بر 24، در صورتیکه مبلغ محاسبه شده کمتر از حداقل دستمزد تاریخ ازدواج باشد، مبلغ قابل پرداخت به حداقل دستمزد سال وقوع عقد افزایش می یابد.
  • گفتنی است در صورتی که زن و شوهر هر دو بیمه شده سازمان تامین اجتماعی بوده و واجد شرایط باشند، پرداخت یاری هزینه ازدواج به هردو نفر انجام می پذیرد.
  • بیمه شدگان تامین اجتماعی که سالهای قبل ازدواج نموده اند و در زمان ازدواج شرایط فوق را داشته اند و یاری هزینه مذکور را دریافت ننموده اند می توانند برای دریافت آن اقدام نمایند.

managore.ir: ایستگاه بازی: آشنایی با بازی های کامپیوتری و کنسول های بازی

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 7334

به "یاری هزینه ازدواج به کدام گروه از بیمه شدگان تامین اجتماعی تعلق می گیرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یاری هزینه ازدواج به کدام گروه از بیمه شدگان تامین اجتماعی تعلق می گیرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید