کمیته بین المللی صلیب سرخ وضعیت اردوگاه الهول رارقت بار توصیف کرد

به گزارش شیوا مارکت، به گزارش خبرنگاران، کمیته بین المللی صلیب سرخ امروز سه شنبه و مقارن با هفتمین روز حمله ترکیه به شمال سوریه بیان نمود: در سوریه برای دستیابی به انرژی برق و آب مورد نیاز مردم، زیربنای محدودی وجود دارد.

کمیته بین المللی صلیب سرخ وضعیت اردوگاه الهول رارقت بار توصیف کرد

کمیته بین المللی صلیب سرخ در این باره ادامه داد: این منابع اندک باید جوابگوی بخش عظیمی از مردم سوریه باشد. این امر تحت تاثیر خشونت ها می تواند جان جمعیت 300 هزار نفری را در سوریه به مخاطره بیاندازد. این کمیته به همراه هلال احمر سوریه در حال حاضر در حال رسیدگی و جوابگویی به نیازهای فوری مرتبط با آب شُرب و نیاز های اولیه از جمله غذا هستند.

در بیانیه این نهاد بین المللی در این باره آمده است: همچنین، به عنوان بخشی از مجموعه ارگان ها و سازمان هایی که در حال جوابگویی به نیازها در اردوگاه الهول سوریه هستند، کماکان کلینیک و بیمارستان منطقه ای خود را در این کمپ در وضعیت عادی برای خدمات رسانی نگه داشته است. این در حالی است که با ادامه یافتن خشونت ها (در سوریه) و به وجود آمدن مسائل امنیتی، برخی از خدمات مانند خدمات پزشکی در کمپ الهول کاهش یافته اند.

صلیب سرخ می افزاید: به منظور جلوگیری از بروز فاجعه انسانی، دیگر همکاران صلیب سرخ و هلال احمر نیز در تلاش برای جوابگویی به نیازهایی که هم اکنون نیز بسیار پیچیده قلمداد میشوند در حال همکاری هستند. در سراسر سوریه، کمک های انسان محبت آمیز بسیار مورد نیاز هستند.

بنا به گزارش صلیب سرخ نیاز ، حفاظت از فضای امن بشرمحبت آمیز درشمال شرقی سوریه جهت دریافت کمک های مورد نیاز مردم، دارای اهمیت بالائی توصیف شده است.

کمیته بین المللی صلیب سرخ در ادامه افزود: همچنین، باز گذاشتن راه های ایمن برای کمک رسانی های غذایی و پزشکی، احترام به مکان ها و منابع انسان محبت آمیز و نیروهای امدادی که با نشان های صلیب سرخ و هلال احمر تعیین شده اند، و مطابق قانون، اطمینان از امنیت جانی کسانی که در درگیری ها مداخله نمی کنند از موارد مهمی هستند که این کمیته از طرفین درگیر خواستار رعایت آن به طور جدی شده است.

baham1.ir: مجله باهام: با هم سفر کنیم

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 12102

به "کمیته بین المللی صلیب سرخ وضعیت اردوگاه الهول رارقت بار توصیف کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمیته بین المللی صلیب سرخ وضعیت اردوگاه الهول رارقت بار توصیف کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید