کمیسیون اروپایی فشارها بر آلمان برای لغو کنترل های مرزی را افزایش می دهد

به گزارش شیوا مارکت، کمیسیون اروپایی طی نامه ای به سفیر آلمان در اتحادیه اروپا بار دیگر به تشدید کنترل های مرزی در این کشور برای مهار کرونا انتقاد وارد نموده و به برلین 10 روز فرصت داد تا به این نامه انتقادآمیز پاسخ دهد.

کمیسیون اروپایی فشارها بر آلمان برای لغو کنترل های مرزی را افزایش می دهد

با ما سفر کنید و با هزینه های سفر به اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از روزنامه دی ولت آلمان، وزارت کشور آلمان اخیرا واکنش خشمگینانه ای را به انتقادهای کمیسیون اروپایی از تشدید کنترل های مرزی توسط برلین برای مهار کرونا وارد نموده است.

حالا کمیسیون اروپایی با توجه به محدودیت های مرزی آلمان برای کشورهای چک، اسلواکی و منطقه تیرول اتریش در برابرمقاومت آلمان در این مناقشات تسلیم نشده و فشارها را افزایش داده است.

به این ترتیب فشارها برای لغو طرح تشدید کنترل های مرزی با کشورهای همسایه بر آلمان افزایش پیدا نموده است. در نامه شکایتی که کمیسیون اتحادیه اروپا به مایکل کلاوس، سفیر آلمان در اتحادیه اروپا نوشته است آمده است که چنین اقداماتی نامناسب و بی دلیل است.

در این نامه انتقاد آمیز که خبرگزاری آلمان آن را منتشر نموده است آمده است: ما اعتقاد داریم که هدف قابل درک آلمان یعنی حفاظت از بهداشت و سلامت عمومی در یک پاندمی با اقدامات محدود نماینده کم تر قابل دستیابی است.

کمیسیون اروپایی اکنون انتظار دارد که برلین ظرف 10 روز کاری آینده به این نامه پاسخ دهد. از لحاظ تئوری این شرایط می تواند منجر به شروع مراحل قانونی علیه آلمان گردد که البته به دلیل بحران کرونا بعید به نظر می رسد.

کمیسیون اروپایی نامه های مشابهی را هم به کشورهای بلژیک، مجارستان، دانمارک، سوئد و فنلاند نوشته و در آن اعلام نموده که با تشدید کنترل های مرزی موافق نیست.

تحت فشارهای کمیسیون اروپایی وزیران اروپایی کشورها قرار است امروز (سه شنبه) درباره فرایند کار در مرزهای داخلی با هم مشاوره نمایند.

کشورهای چک، اسلواکی و منطقه تیرول اتریش از روز 14 فوریه در لیست مناطق پر خطر ویروس های جهش یافته برلین قرار گرفته اند و سفر کردن از این کشورها به آلمان با در نظر دریافت بعضی استثنائات کم ممنوع شده است. وزیر کشور آلمان همه انتقادهای کمیسیون اروپایی به این اقدام آلمان را رد نموده است.

کمیسیون اروپایی از آلمان درخواست نموده که خود را به صورت تنگاتنگ تری با توصیه های کمیسیون در ارتباط با کنترل های مرزی هماهنگ کند.

کمیسر حقوقی اتحادیه اروپا هم چندی پیش در این رابطه نامه ای را به همه کشورهای عضو اتحادیه اروپا نوشته و درباره تصمیمات یکجانبه برای تشدید کنترل های مرزی ابراز نگرانی عمیقی نموده است.

بر اساس تصمیمات اتخاذ شده از طرف دولت آلمان در حال حاضر تنها آلمانی ها و خارجی های دارای حق اقامت در این کشور می توانند از جمهوری چک و منطقه تیرول اتریش به آلمان سفر نمایند. تنها بعضی استثنائات برای کادر پزشکی ، رانندگان کامیون ها و کارگران فصلی کشاورزی وجود دارد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

یک سخنگوی کمیسیون اروپایی هم چندی پیش تاکید نمود که توصیه های اخیر به کشورهای عضو این اتحادیه بسیار واضح است و باید قطب نمای همه کشورها باشد. در غیر این صورت خطر جدایی و اختلال در آزادی تردد وجود خواهد داشت.

وی اضافه نمود: ما از همه کشورهای عضو اتحادیه اروپا انتظار داریم از از این رویکرد هماهنگ پیروی نمایند. اگر همه با هم عمل نمایند و یک جانبه کار ننمایند اتحادیه اروپا کارآمدتر خواهد بود.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

وی تاکید نمود که کمیسیون اروپایی با این مسئله موافقت نموده که سفرهای غیر ضروری از مناطق با موارد ابتلای زیاد به کرونا انجام نگردد. با این حال باید از بستن مرزها و یا ممنوعیت های سفر در این اتحادیه جلوگیری به عمل آید.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 فروردین 1400 بروزرسانی: 4 فروردین 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 28310

به "کمیسیون اروپایی فشارها بر آلمان برای لغو کنترل های مرزی را افزایش می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمیسیون اروپایی فشارها بر آلمان برای لغو کنترل های مرزی را افزایش می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید