20 رستوران غیرمجاز در مشهد شناسایی شد

به گزارش شیوا مارکت، رئیس اتحادیه صنف رستوران، چلوکباب، آشپزخانه، کباب و حلیم مشهد گفت: 20 واحد رستوران غیرمجاز در کلانشهر مشهد شناسایی شد.

20 رستوران غیرمجاز در مشهد شناسایی شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، حسن امیریان اضافه نمود: طبق ماده 12 قانون نظام صنفی مسئولان هر واحد رستورانی در گام نخست فعالیت خود باید استعلام لازم را اخذ و آموزش های لازم را فرا بگیرند که این واحدهای غیر مجاز این کار را ننموده اند یعنی به صورت غیرمجاز و بدون اخذ مجوز به فعالیت و ارائه خدمات به مردم اقدام نموده اند.

وی افزود: همه این واحدهای غیر مجاز در مناطق حاشیه شهر مشهد مستقر هستند و فعالیت دارند که در هماهنگی با نهادهای متولی عملیات مهر و موم آنها انجام می گیرد. همچنین در هر منطقه شهری مشهد 10 بازرس اتحادیه فعالیت دارند و از زمان شروع فعالیت تا شناسایی و انجام مهر و موم هر واحد غیرمجاز حداکثر یک ماه فاصله است.

امیریان اضافه نمود: با توجه به اینکه فعالیت واحدهای رستورانی به دلیل عرضه غذا و اهمیت رعایت مسایل بهداشتی و سلامتی در آن از حساسیت بالایی برخوردار است بنابراین رصد و کنترل فعالیت واحدها در این بخش با توجه فوق العاده ای انجام می گردد.

رئیس اتحادیه صنف رستوران، چلوکباب، آشپزخانه، کباب و حلیم مشهد اعلام کرد: 850 واحد رستورانی مجاز در کلانشهر مشهد که زیر پوشش این اتحادیه هستند، فعالیت دارند. علاوه بر این 250 واحد دیگر که تمامی مراحل فعالیت خود را طی نموده و استعلام ها را هم گرفته اند و هم اکنون معطل دریافت مجوز بهداشت و پارکینگ هستند.

او افزود: به طور میانگین هر یک از 850 واحد دارای پروانه فعالیت زیر پوشش اتحادیه روزانه 100 مشتری دارند که رقم خوب و قابل قبولی محسوب می گردد.

تور پاریس: تور پاریس: سفر به نگین شهر ها اروپا و فرانسه

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 15412

به "20 رستوران غیرمجاز در مشهد شناسایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "20 رستوران غیرمجاز در مشهد شناسایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید