244مورد از مصوبات امسال کارگروه بانوان استان مرکزی اجرایی شد

به گزارش شیوا مارکت، به گزارش خبرنگاران، زهرا فرجی پیش از ظهر سه شنبه در کارگروه زنان و خانواده با اشاره به اهمیت این کارگروه و نقش آن در برطرف چالش های زنان و خانواده و شناخت فرصت و توانمندی های زنان و دختران گفت: از ابتدای سال تا به امروز هفت جلسه کارگروه تخصصی بانوان و خانواده با 13 دستور کار و 42 مصوبه در اراک برگزار شده است.

244مورد از مصوبات امسال کارگروه بانوان استان مرکزی اجرایی شد

وی اضافه کرد: از 42 مصوبه تا به امروز 28 مورد آن اجرایی شده، 11 مورد در دست اجرا است و سه مورد نیز تا به امروز اجرایی نشده است.

فرجی میزان حضور اعضای اصلی را در کارگروه 60 درصد مطرح کرد و اضافه کرد: مدیر کل بهزیستی، تبلیغات اسلامی، آموزش و پرورش، کمیته امداد، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، دانشگاه علوم پزشکی، فرماندار اراک، مدیرکل ورزش و جوانان، بنیاد شهید و مدیر عامل خانه سازمان های مردم نهاد به ترتیب بیشترین حضور را در جلسات کارگروه بانوان داشته اند.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری مرکزی با بیان اینکه تشکیل کارگروه زنان و خانواده در شهرستان های استان الزامی ندارد گفت: فرمانداران شهرستان های استان با توجه به مسئولیتی که در قبال زنان و خانواده احساس می نمایند، نسبت به برگزاری این کارگروه با هدف برطرف مسائل زنان و خانواده در شهرستان ها اقدام نموده اند.

فرجی توضیح داد: در شهرستان های استان مرکزی نیز طی امسال 63 جلسه کارگروه بانوان با 120 دستور کار برگزار گردید که از 315 مصوبه 216 مورد آن عملیاتی شده، 81 مورد در دست اجرا است و 18 مصوبه هم تا به امروز اجرایی نشده است.

وی همچنین موضوعات دستور کار جلسات کارگروه تخصصی بانوان شهرستان های دیگر استان را شامل آنالیز حوزه سلامت بانوان، ارائه طرح کارگاه های آموزشی پیشگیری از آسیب های اجتماعی، ارائه طرح اشتغال پایدار و ایجاد بازارچه های خوداشتغالی بانوان، آنالیز آئین نامه مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک و آنالیز مسائل زنان سرپرست خانوار برشمرد.

فرجی در خصوص برنامه های آموزشی اجرا شده نیز گفت: برگزاری 15 کارگاه با حضور 1380 نفر به میزان 85 نفر ساعت آموزشی در مرکز استان، برگزاری 48 کارگاه آموزشی با حضور 2400 نفر به میزان 192 ساعت در شهرستان های استان، هماهنگی برای اخذ تسهیلات از صندوق کارآفرینی امید برای زنان کارآفرین و صندوق های اعتباری برای زنان روستایی را بخشی از فعالیت های حوزه امور بانوان خانواده استانداری مرکزی مطرح کرد.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری مرکزی آنالیز و شناخت از شرایط زنان استان، توانمندسازی زنان و دختران، توسعه مشارکت زنان، نظارت بر فعالیت مراکز فعال حوزه زنان و خانواده، تبیین سیاست های دولت در حوزه زنان و پیگیری طرح های مصوب شده در جلسات کارگروه را از دیگر فعالیت های این حوزه برشمرد.

وی در سرانجام هماهنگی و تعامل بین دستگاهی را عامل موفقیت کارگروه تخصصی خانواده و بانوان در اجرای طرح های مصوب و ساماندهی زنان سرپرست خانواده و برطرف معضلات بانوان در استان مرکزی مطرح کرد.

تور پاریس: تور پاریس: سفر به نگین شهر ها اروپا و فرانسه

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 16592

به "244مورد از مصوبات امسال کارگروه بانوان استان مرکزی اجرایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "244مورد از مصوبات امسال کارگروه بانوان استان مرکزی اجرایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید