4 کشور متقاضی دستگاه فراوری ماسک ایرانی، صادرات از تابستان

به گزارش شیوا مارکت، دبیر ستاد توسعه فناوری نانو در مورد صادرات و فراوری ماسک گفت: کشورهایی متقاضی محصولات هستند و تا انتها تابستان به قطعیت برای صادرات می رسیم.

4 کشور متقاضی دستگاه فراوری ماسک ایرانی، صادرات از تابستان

دکتر سعید سرکار در مورد صادرات محصولات نانویی مرتبط با کرونا گفت: در ابتدای شیوع کرونا، شرکت فراوری نماینده دستگاه فراوری نانو الیاف، دو دستگاه آماده صادرات را از بسته بندی خارج نموده و از آنها برای فراوری ماسک های نانو در شرایط فعلی کشور استفاده می نماید.

دبیر ستاد توسعه فناوری نانو با بیان اینکه دو شرکت دانش بنیان هم ماسک های نانو را از همان ابتدا به فراوری انبوه رساندند، ادامه داد: در حال حاضر سه شرکت فراوری نماینده در عرصه تأمین ماسک های نانوی با کیفیت مشغول به کار هستند؛ همه این شرکتها در کوشش هستند با حداقل مشکل به تأمین ماسک ها بپردازند.

به گفته وی، تمام مواد اولیه برای فراوری ماسک داخلی است و تا به امروز هم برای فراوری ماسک ها به خارج از کشور وابسته نبوده ایم.

وی اضافه کرد: حتی ماشین آلات صنعتی فراوری این ماسک ها را هم در کشور خودمان فراوری می کنیم.

سرکار در مورد صادرات ماسک و دستگاه های فراوری ماسک نانو گفت: هنوز مجوز صادرات ماسک صادر نشده است ولی کشورهایی هستند که متقاضی این ماسک ها و دستگاه های فراوری ماسک باشند.

وی با بیان اینکه فعلاً کشور باید از منظر ماسک تأمین گردد و شرکتها در این راستا فعالیت می نمایند، خاطر نشان کرد: کشورهای اندونزی، برونه ای، ترکیه، پاکستان از جمله کشورهایی هستند که بصورت جدی با آنها مذاکره شده است.

به گفته دبیر ستاد توسعه فناوری نانو، این کشورها متقاضی دستگاه نانو الیاف هستند به عبارتی این کشورهای متقاضی خط فراوری ماسک هستند.

وی اضافه کرد: قطعاً تا سرانجام تابستان کارها جمع بندی می گردد که بتوانیم به کشورهای متقاضی صادر کنیم.

سرکار تاکید نمود: اکنون که شرکتها در حال تأمین احتیاج کشور هستند اما به احتمال زیاد در پیک بعدی این بیماری شرکتها علاوه بر تأمین احتیاج بتوانند صادر هم داشته باشند.،مهر

بیشتر بخوانیم: ماسک ضدکرونا ساخته شد

quiz1.ir: مجله آزمون اول: مجله خبری تحلیل صنایع آموزشی و کارگاهی

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 22 آذر 1400 بروزرسانی: 22 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 20237

به "4 کشور متقاضی دستگاه فراوری ماسک ایرانی، صادرات از تابستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "4 کشور متقاضی دستگاه فراوری ماسک ایرانی، صادرات از تابستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید