47 نفر به کرونا مبتلا شدند، متاسفانه 12 نفر فوت کردند

به گزارش شیوا مارکت، سخنگوی هیات رئیسه مجلس گزارشی از جلسه غیرعلنی صبح امروز مجلس و توضیحات وزیر بهداشت در این جلسه ارائه داد.

47 نفر به کرونا مبتلا شدند، متاسفانه 12 نفر فوت کردند

به گزارش خبرنگاران از فارس، اسدالله عباسی سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در حاشیه جلسه علنی صبح امروز مجلس با حضور در جمع خبرنگاران به جلسه غیرعلنی صبح امروز مجلس اشاره نمود و گفت: براساس گزارش های ارائه شده بسیاری از خبرهایی که در باره بستری شدن اشخاص در بیماستان ها مطرح شده، مربوط به بیماران مبتلا به آنفلوآنزا است.

وی ادامه داد: در کل کشور تقریبا 47 نفر به کرونا مبتلا شدند و متاسفانه 12 نفر تا امروز بر اثر این بیماری فوت کردند.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس گفت: طبق گزارش وزارت بهداشت دو نفر مبتلا به ویروس کرونا در تهران شناسایی شدند که از قم به تهران آمده بودند، در استان قم نیز به هر کدام از خانواده ها یک پک شامل ماسک و مایع ضدعفونی نماینده داده شده است

عباسی عامل شیوع ویروس کرونا در ایران را ورود افراد ابتلا به کشور از کشورهای دیگر مثل پاکستان، افغانستان و چین برشمرد و گفت: بعضی از این افراد از مبادی ورودی غیرقانونی وارد کشور شده بودند.

وی با بیان اینکه طبق گزارش وزارت بهداشت از نظر امکانات بهداشتی و پزشکی کمبودی در کشور وجود ندارد و نباید شهروندان در این خصوص نگرانی داشته باشند، اضافه کرد: فقط توصیه این است که برای پیشگیری از ماسک و مایع ضدعفونی نماینده استفاده گردد و از دست دادن و روبوسی خودداری نمایند.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه طبق گزارش وزیر بهداشت با گرم شدن هوا این ویروس از بین خواهد رفت، توضیح داد: در خصوص تعطیلی مدارس و دانشگاه ها بر اساس شرایط موجود در کشور تصمیم گیری خواهد شد و به وسیله رسانه های رسمی کشور اعلام می گردد.

عباسی ادامه داد: افراد از حضور در تجمعات ورزشی و اردوهای دانش آموزی خودداری نمایند تا شیوع این ویروس کنترل گردد و با مسائل حادی رو به رو نشویم.

وی در ادامه تاکید نمود: طبق گزارش وزیر بهداشت در بعضی مناطق کشور مواردی از کرونا شناسایی شده از این رو مبادی ورودی کشور و پروازها تحت کنترل واقع شده است، افرادی که وارد کشور می شوند به وسیله دمای بدن و علائم کرونا مورد آنالیز قرار می گیرند.

وی گفت: بخشی از علائم مربوط به آنفلوآنزای حاد است و ربطی به کرونا ندارد، بنابراین مردم ضمن پیشگیری باید کوشش نمایند دستورالعمل های وزارت بهداشت را عمل نمایند تا از این مرحله عبور کنیم.

تور پاریس: تور پاریس: سفر به نگین شهر ها اروپا و فرانسه

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 16320

به "47 نفر به کرونا مبتلا شدند، متاسفانه 12 نفر فوت کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "47 نفر به کرونا مبتلا شدند، متاسفانه 12 نفر فوت کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید