50 قسم برای کشاندن مرد قاتل پای چوبه دار

به گزارش شیوا مارکت، ایران نوشت: حدود 3 سال قبل خبر شلیک به مردی جوان در بزرگراه آزادگان تهران به پلیس اعلام شد. پس از حضور امدادگران اورژانس در محل وی را به بیمارستان منتقل کردند، اما مرد جوان به علت شدت خونریزی جان باخت.

50 قسم برای کشاندن مرد قاتل پای چوبه دار

با توجه به اینکه پسرعمه مقتول در محل حادثه حضور داشت تیم جنایی به تحقیق از وی پرداخت. مرد جوان گفت: من و پسر دایی ام رامین با پسر 5 ساله اش بیرون بودیم که او به من گفت با یکی از دوستانش قرار دیدار دارد. وقتی به محل قرار در اتوبان رسیدیم یکباره مردی با اسلحه به سمت رامین آمد و به او شلیک کرد و از محل دور شد.

من خیلی ترسیده بودم بلافاصله با اورژانس و پلیس تماس گرفتم. مأموران پلیس با گفته های این مرد تحقیقات خود را شروع کردند و متوجه شدند رامین از مدتی قبل با جوانی به نام یاسر اختلاف داشته است.

کار شناسایی یاسر از سوی پلیس شروع شد، اما مأموران دریافتند وی از زمان قتل رامین متواری شده با این حال ردیابی ها ادامه یافت و پایان یاسر بازداشت شد. این مرد به مأموران گفت: من رامین را نکشتم او به من حمله کرد. می خواستم اسلحه را از رامین بگیرم تا شلیک نکند که ناگهان یک تیر شلیک شد و به شکم رامین خورد بعد هم من از ترس فرار کردم. با اینکه متهم منکر همه چیز بود، اما با توجه به مدارک موجود در پرونده و گفته شهود کیفرخواست قتل عمدی علیه او صادر و پرونده برای رسیدگی به شعبه 10 دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.

در جلسه رسیدگی به این پرونده خانواده مقتول درخواست صدور حکم قصاص کردند. سپس شاهد پرونده یعنی پسرعمه مقتول که به اتهام حمل مواد مخدر در زندان بود و با لباس زندان دردادگاه حاضر شده بود در صندلی نهاده شد و بار دیگر ماجرای قتل را توضیح داد. وقتی نوبت به متهم رسید وی اتهام قتل را رد کرد و گفت: این مرد دروغ می گوید. او به اتهام حمل مواد مخدر در زندان است و خانواده رامین به او قول داده اند اگر علیه من شهادت بدهد کمکش می نمایند تا از زندان بیرون بیاید. ضمن اینکه این مرد با مقتول نسبت دارد و شاهد دیگری هم درپرونده نیست. من قبول دارم که با رامین به خاطر پول اختلاف داشتیم. رامین به من بدهکار بود، ولی پولم را پس نمی داد روز حادثه در اتوبان آزادگان قرار داشتیم وقتی به آنجا رفتم رامین با چوب به ماشین من حمله کرد و با پرتاب سنگ شیشه ماشین را شکست. بعد هم اسلحه ای در آورد و به سمتم نشانه گرفت من با او درگیر شدم تا سلاح را بگیرم. اما به یکباره تیری شلیک شد و به شکم رامین خورد. من ترسیدم و فرار کردم. من شلیک نکردم دست خودش روی ماشه بود.

بدین ترتیب هیأت قضات برای تصمیم گیری در این خصوص وارد شور شدند و عمل متهم را از موارد لوث تشخیص دادند. به این ترتیب مراسم قسامه برگزار گردید. دادگاه از خانواده مقتول خواست تا قسامه را برگزار نمایند و طبق قانون 50 نفر از بستگان نسبی مقتول را برای ادای قسم علیه متهم و اینکه اطمینان دارند او قتل را مرتکب شده به دادگاه بیاورند و بدین ترتیب این افراد در دو جلسه برای قسامه در شعبه 10 دادگاه کیفری استان تهران حاضر شدند و بعد از برگزاری مراسم قسامه هیأت قضات شعبه 10 دادگاه کیفری استان تهران برای صدور رأی وارد شور شدند.

وبلاگ باتسک: باتسک: دارالترجمه آنلاین، مترجم متن هوشمند

منبع: فرارو
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 24147

به "50 قسم برای کشاندن مرد قاتل پای چوبه دار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "50 قسم برای کشاندن مرد قاتل پای چوبه دار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید