900 میلیارد تومان اعتبارات سیل به لرستان اختصاص یافت

به گزارش شیوا مارکت، استاندارلرستان گفت: 900 میلیارد تومان اعتبارات سیل به لرستان اختصاص یافت.

900 میلیارد تومان اعتبارات سیل به لرستان اختصاص یافت

به گزارش خبرنگاران، سید موسی خادمی در سخنرانی پیش از خطبه های این هفته نماز آدینه خرم آباد، اظهار کرد: در هفته دولت 502 پروژه با اعتبار نزدیک 965 میلیارد تومان در استان افتتاح یا کلنگ زنی شده است.

وی توضیح داد: از این پروژه ها 383 میلیارد تومان پروژه های عمرانی و 582 میلیارد تومان نیز پروژه های مالی بوده که اشتغالزایی این پروژه ها حدود یک هزار و 500 نفر است.

استاندارلرستان اظهار داشت: در این شرایط پیدا کردن سرمایه گذار خارجی و حضور آن در استان کار بزرگی است که خوشبختانه در لرستان رخ داد که امید می رود این طرح نیز ظرف دو سال آینده در استان به بهره برداری برسد.

خادمی افزود: تعدادی ایستگاه پمپاژ طی این هفته در لرستان به بهره برداری رسیدند که این پروژه ها مهم هستند چراکه یکی از مسائل موجود در استان این است که نسبت به اراضی آبی خیلی کمتر از کشور است.

وی با اشاره به اینکه 46 درصد اراضی کشور آبی است و این عدد در لرستان کمتر از 23 درصد است، اضافه نمود: در این راستا اولویت را در استان بر این گذاشتیم که تعدادی از ایستگاه های پمپاژ را به نتیجه برسانیم.

استاندار لرستان اعلام کرد: سیل ویرانگر با دوره بازگشت یک هزار سال لرستان را تحت تاثیر قرار داد و چنین سیلی تاکنون ثبت نشده و بیش از 2برابر ظرفیت رودخانه ها پر شد اما اقدامات خوبی در این راستا انجام شد.

خادمی ادامه داد: در سیل فروردین ماه برق 11شهر و یک هزار و 145 روستا قطع شد همچنین 796 روستا با قطعی آب و 173 روستا با قطعی گاز روبرو شدند که در 10روز نخست مشکل رفع شد.

وی اظهار کرد: در حوزه کشاورزی تسهیلات پرداخت شد همچنین 10 هزار پک لوازم خانگی به استان اختصاص یافت و تاکنون 6 هزار پک با راستی آزمایی به سیل زدگان اهدا شد و تقریبا کسی بدون لوازم نمانده است.

استاندار لرستان توضیح داد: 900 میلیارد تومان اعتبارات سیل به استان اختصاص یافت و اکنون در حال رفع کردن مسائل هستیم.

خادمی اضافه نمود: جاده قدیم پلدختر به خرم آباد بازسازی می گردد و جاده جدید در حال اجرا است و همچنین پل های بزرگی بازسازی و به بهره برداری رسید.

وی افزود: به دلیل سیل اخیر در لرستان بخش عمده از اعتبارات صرف این حادثه شد اما از سایر حوزه ها غافل نشدیم و در سفر مسئولان طرح های مهمی در استان اجرا شد.

استاندار لرستان اظهار داشت: در سفر وزیر نیرو بیش از یک هزار میلیارد ریال طرح در استان کلنگ زنی شد.

خادمی ادامه داد: عملیات ساخت یک واحد پتروشیمی در شهرک صنعتی خرم آباد با 15 میلیون یورو اعتبار سال جاری شروع شد.

italyro.ir: تور ونیز: تور ونیز ارزان قیمت، تور ونیز ایتالیا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 9746

به "900 میلیارد تومان اعتبارات سیل به لرستان اختصاص یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "900 میلیارد تومان اعتبارات سیل به لرستان اختصاص یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید