95 درصد موارد انتقال کرونا درون خانواده ای است ، گرمای هوا تضمینی برای شکست کرونا نیست

به گزارش شیوا مارکت، فرمانده ستاد عملیات ستاد مقابله با کرونا در تهران گفت: تضمینی وجود ندارد که شرایط متفاوت اقلیمی خصوصا گرم شدن هوا بتواند شرایط بقای ویروس کرونا را متحول کند.

95 درصد موارد انتقال کرونا درون خانواده ای است ، گرمای هوا تضمینی برای شکست کرونا نیست

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، علیرضا زالی افزود: بیشتر از اینکه منتظر گرم شدن هوا باشیم، باید بر نحوه مدیریتی و رعایت صحیح اصول بهداشتی تمرکز کنیم.

زالی با اشاره به ضرورت استفاده از ماسک اظهار کرد: تا زمانی که در بحران شیوع کرونا قرار داریم، تا جایی که لازم است باید احتیاط کرده و از وسایل حفاظتی مثل ماسک استفاده کنیم.

وی افزود: افرادی که ترددهای متنوع و زیادی در بخش های مختلف درمانی دارند حتما لازم است که از ماسک به عنوان یک وسیله حفاظتی استفاده کنند.

فرمانده ستاد عملیات ستاد مقابله با کرونا در تهران با تاکید بر ناشناخته بودن ویروس کرونا گفت: تعارض نظریه های درمانی و یا توصیه های پیشگیرانه موضوعی دنیای است و صرفا مربوط به متخصصان و کارشناسان کشور ما نیست و بسیاری از کشورهای دنیا در ابعاد گوناگون کووید 19 هنوز به وحدت رویه نرسیده اند.

زالی توضیح داد: ماسک ها می توانند حفاظت قابل قبولی در مقابل ویروس کرونا ایجاد کنند و نکته اساسی اینجاست که بیماران در گروهی قرار دارند که می توانند با استفاده از ماسک بیشترین بهره را از این وسیله حفاظتی ببرند.

فرمانده ستاد عملیات ستاد مقابله با کرونا در تهران ادامه داد: به دلیل این که قطرات تنفسی کمتر از ماسک عبور می کند یا با کمترین احتمال از ماسک عبور می کند، بنابراین بیماران مبتلا به کرونا در آلوده کردن محیط نقش کمرنگ تری می توانند داشته باشند.

وی با بیان اینکه در برخی موارد استفاده از ماسک به تنهایی ممکن است امنیت خاطر کاذب ایجاد کند، گفت: ممکن است فرد احساس کند به دلیل این که از ماسک استفاده کرده، از حفاظت کامل برخوردار شده و ملاحظات بهداشتی را کمتر رعایت کند. بنابراین از این زاویه ممکن است استفاده از ماسک حتی یک تهدید بزرگ تلقی شود.

زالی ادامه داد: باید توجه کرد که صرفا استفاده از ماسک حفاظت ایجاد نمی کند و اگر توصیه ها رعایت نشود، حتی ممکن است ماسک عاملی شود برای این که بیش از حد معمول دست ها با صورت تماس داشته باشد و باعث شود که به مثلث خطرناک صورت که در کووید 19 عامل ابتلاست، دست بزنیم.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران در دیدار با مدیران و مسئولان شرکت های دانش بنیان هم به این نکته اشاره کرد که در دو هفته اخیر 90 تا 95 درصد انتقال ویروس کرونا در گروه های درون خانواده ای اتفاق افتاده است.

safariro.ir: سافاری رو: گردش و تفریح در سافاری های جهان

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 18585

به "95 درصد موارد انتقال کرونا درون خانواده ای است ، گرمای هوا تضمینی برای شکست کرونا نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "95 درصد موارد انتقال کرونا درون خانواده ای است ، گرمای هوا تضمینی برای شکست کرونا نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید