آبی و خاکستری، دو رنگ جذاب در دکوراسیون اتاق نشیمن

به گزارش شیوا مارکت، اتاق نشیمن خانه، جایی است که در آن به دنبال حس آرامش و آسایش هستیم و قطعا رنگ های به کار رفته در این بخش از خانه باید دربردارنده چنین احساسی باشند.

آبی و خاکستری، دو رنگ جذاب در دکوراسیون اتاق نشیمن

ترکیب رنگ آبی و خاکستری

فرقی نمی کند به طیف های روشن علاقه داشته باشید یا رنگ های تیره را ترجیح دهید، به هرحال می توانید گستره انتخاب وسیعی را با رنگ آبی و خاکستری و برای سبک های مختلف بسازید. در ادامه این نوشتار از خبرنگاران ایده ها و نمونه های مختلفی از ترکیب این دو رنگ و استفاده از آن ها برای دکوراسیون اتاق نشیمن را با هم آنالیز خواهیم کرد.

از ترکیب آبی و خاکستری با سفید استفاده کنید

اگر می خواهید فضای اتاق نشیمن را روشن و پرنورتر کنید، استفاده از رنگ سفید به عنوان پس زمینه دکوراسیون، همراه با آبی و خاکستری می تواند نمایی جذاب و دوست داشتنی برایتان بسازد. لازم نیست برای ایجاد یک ترکیب ایده آل حتما به سفیدی دیوارها اکتفا کنید. می توانید المان های دیگری از دکوراسیون، از جمله وسایلی همچون میز تلویزیون، کمدهای دیواری، مبلمان چوبی و قاب های دیواری را هم به رنگ سفید درآورید و باز هم با کنار هم قرار دادن رنگ های آبی و خاکستری، چیدمان ایده آل خود را بسازید.

ایجاد تنالیته را مدنظر داشته باشید

لازم نیست رنگ های به کار رفته در دکوراسیون، درجه رنگی نزدیک به هم داشته باشند. می توانید از رنگ های تیره یک طیف رنگی در کنار رنگ های روشن از طیف دیگر استفاده کنید و باز هم نتیجه عالی در دکوراسیون را مشاهده کنید.

به عنوان نمونه اگر دیوارها را با آبی نفتی تیره رنگ آمیزی نموده باشید، استفاده از مبلمانی با رنگ خاکستری روشن، کنتراست بسیار خوبی در فضا ایجاد خواهد نمود.

برای آغاز از تابلوهای هنری یاری بگیرید

معمولا استفاده از یک تابلوی نقاشی، برای انتخاب رنگ ها و ایجاد هماهنگی رنگی در دکوراسیون، بسیار مناسب است. به عنوان مثال یک تابلوی هنری که در آن طیف های رنگی خاکستری و آبی با یکدیگر ترکیب شده اند و یک منظره دریایی ساخته اند، می تواند منبع الهام خوبی برای انتخاب دیگر اجزای دکوراسیون اتاق نشیمن باشد.

از رنگ های طبیعت بهره بگیرید

اگر نمای اتاق نشیمن به یک فضای سرسبز منتهی می گردد و یک نمای پردرخت را از پنجره اتاق نشیمن می بینید، می توانید از رنگ های طبیعت در دکوراسیون اتاق بیشتر استفاده کنید تا پیوند بهتری با فضای خارج از اتاق و مناظری که از پنجره ها به چشم می خورند، ایجاد کنید. برای این منظور در کنار به کارگیری رنگ های آبی و خاکستری، از وسایل چوبی و رنگ های طیف قهوه ای که یادآور فضای طبیعی بیرون از اتاق هستند، استفاده کنید.

طرح های پر نقش و نگار انتخاب خوبی هستند

شاید به محیط های پرانرژی تر علاقه داشته باشید و در عین حال دوست نداشته باشید که از آرامش طیف رنگی آبی به سادگی عبور کنید. در این صورت می توانید در کنار استفاده از رنگ های آبی و خاکستری میانه، از طرح های پرنقش و نگار برای اجزای دکوراسیون اتاق نشیمن استفاده کنید.

پارچه های مخملی کار را راحت خواهند کرد

از آنجا که پارچه های مخملی، سایه روشن بسیار خوبی را با خود به همراه دارند، کار را برای استفاده از رنگ های مختلف طیف آبی و خاکستری راحت می نمایند و چرخش رنگی مورد انتظار را به خوبی در محیط به جریان می اندازند. پارچه های مبلی مخملی، تم لوکس و پر زرق و برقی به اتاق نشیمن اضافه می نمایند.

طبیعت منبع الهام شماست

هنگام انتخاب رنگ دکوراسیون، در هر فضای محیطی یا هر بخش از خانه، ممکن است دچار تردید گشت و در کنار هم قرار دادن طیف های رنگی سردرگم شوید. در چنین مواردی مناظر طبیعی می تواند بهتر منبع الهام برای چیدمان رنگی باشد.

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با نکات دکوراسیون مطلب رنگهای خنثی در دکوراسیون داخلی را بخوانید.

کشتی کروز: کشتی کروز: سفری لوکس و در عین حال مقرون به صرفه به اقیانوس ها

منبع: پیام دلتا
انتشار: 20 شهریور 1400 بروزرسانی: 20 شهریور 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 24325

به "آبی و خاکستری، دو رنگ جذاب در دکوراسیون اتاق نشیمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آبی و خاکستری، دو رنگ جذاب در دکوراسیون اتاق نشیمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید