علم و تکنولوژی

با قطعی برق شوخی نکنیم!

محمد ماکویی؛ مردم ایران از نادر مردمی هستند که پس از برطرف یک مشکل یاد خاطرات بامزه ای که در هنگام بروز معضل برایشان روی داده بود نمی افتند و در همان هنگامی که با مشکل روبرو هستند هم اینقدر دل خوش و انبساط خاطر دارند که در باره آن جوک ها و لطیفه های خنده...

2 مرداد 1400

نکاتی که باید در خصوص آیفون تصویری بدانید

آیفون تصویری یک سیستم عالی برای بالا بردن امنیت منزل و محل کار محسوب می گردد، که به وسیله آن می توان مراجعه کنندگان را شناسایی کرد و به افراد مجاز اجازه ورود را داد. آیفون تصویری شامل دو بخش اصلی است که مورد استفاده در محیط باز و سرپوشیده میباشند.

30 تیر 1400

بخشنامه های هواپیمایی ایرعربیا

بخشنامه های هواپیمایی ایرعربیادر این مطلب می توانید تمامی بخشنامه های هواپیمایی ایرعربیا را از تاریخ 99/07/05 به بعد دنبال نمایید.

28 تیر 1400

دسترسی به توییتر در نیجریه مسدود شد

اپراتورهای مخابرات در نیجریه با دستور دولت دسترسی به توییتر را تا انتها شنبه به طور کامل مسدود کردند.

28 تیر 1400

نانو پوشش سوپرآبگریز مانع تجمع آلودگی ها روی سطح می گردد

یک شرکت دانش بنیان پوشش سوپرآبگریز پلی یورتانی برای استفاده در صنایع مختلف ارائه نموده است که مانع از تجمع آلودگی ها روی سطح می گردد و آب را به طور کامل از سطح دور می نماید.

22 تیر 1400

مکاتبات آمریکا و روسیه درباره حمله سایبری به شرکت بزرگ آمریکایی

معاون وزیر امور خارجه روسیه گفت، سفیر این کشور در واشنگتن و وزارت امور خارجه آمریکا، درباره حمله سایبری به بزرگ ترین شرکت تولید و پخش گوشت قرمز جهان، مکاتباتی داشته اند.

21 تیر 1400

سامانه هوشمند محیط زیست چه اطلاعاتی را به صورت لحظه ای ارایه می دهد؟

تهران (پانا) - مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران گفت سامانه هوشمند محیط زیست شهر تهران به صورت لحظه ای گزارشی از کیفیت هوا، آب، خاک، آلودگی صوت و نور و دیگر پارامترهای مرتبط با پدیده تغییر اقلیم را ارائه می دهد.

18 تیر 1400

انسان ها نتیجه غفلت و فعالیت های مخرب خود در برابر طبیعت راخواهد دید

خبرنگاران/قم همزمان با هفته محیط زیست، ادارات کل حفاظت محیط زیست و کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان استان قم تفاهم نامه همکاری به امضا رساندند.

16 تیر 1400

نشست حمایت از توسعه رویکردهای نوین آموزش و یادگیری برگزار می گردد

به گزارش خبرنگاران، نشست تخصصی آشنایی با طرح حمایت از توسعه رویکردهای نوین آموزش و یادگیری از سری نشست های برنامه نسل سوم دیجیتال، با هدف آشنایی با حمایت ها و تسهیلات مدنظر در این طرح و معرفی تجربیات پیروز ملی و بین المللی فعال در حوزه آموزش به صورت مجازی...

16 تیر 1400

ثبت نام ترم تابستانی دانشگاه گلستان از 15 تیر شروع می گردد

مدیریت آموزشی دانشگاه گلستان در اطلاعیه ای فراخوان برگزاری ترم تابستانی را در این دانشگاه منتشر و اظهار داشت که ثبت نام برای این ترم از 15 تیر شروع می گردد.

14 تیر 1400

افتتاح ایستگاه آب شیرین کن در ایرندگان خاش

خبرنگاران/سیستان و بلوچستان مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان از بهره برداری ایستگاه آب شیرین کن در شهر ده رییس مرکز بخش ایرندگان خاش اطلاع داد.

12 تیر 1400

ضرورت حفظ خلاقیت و نوآوری در حوزه علم و فناوری

تهران (پانا) - عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت اگر بنا باشد خلاقیت و نوآوری زنده نگه داشته گردد، باید یکسری اصلاحات در حوزه علم و فناوری صورت بگیرد.

3 تیر 1400

ثبت دو پتنت برای درمان بیماری های عصبی با یاری نانوذرات

شرکت سلن نانومدیسین (Clene Nanomedicine) تاییدیه پذیرش ثبت اختراع در آمریکا برای پلتفرم نانوبلور های طلای خود دریافت کرد.

2 تیر 1400

بررسی راه های توسعه همکاری های مشترک دانشگاه تبریز و صندوق کارآفرینی امید

راه های توسعه همکاری های مشترک دانشگاه تبریز و صندوق کارآفرینی امید به میزبانی دانشگاه مورد بررسی قرار گرفت.

31 خرداد 1400

این بیماری بچه ها را جدی بگیرید

روانشناس بچه ها استثنایی گفت: اوتیسم یک اختلال عصبی - رشدی است که در 3 سال اول زندگی کودک خود را نشان می دهد و چون علت مشخصی ندارد، درمان مشخصی نیز ندارد.

29 خرداد 1400

تغییر قواعد بازی

سال هاست سبک زندگی دیجیتال ما متاثر از محصولات و فناوری های چند غول بزرگ این صنعت شده است. اگر لپ تاپ دارید، احتمالا سیستم عامل ویندوز شرکت مایکروسافت روی آن نصب شده و بارها از بسته نرم افزاری آفیس این شرکت برای کارهایتان استفاده کرده اید.

4 اردیبهشت 1400

محققان ایرانی روشی برای شمارش سلول با موبایل ابداع کردند

به گزارش خبرنگاران، بیشتر ابزارهای پیشرفته شمارش اتوماتیک سلول که در محیط های آزمایشگاهی به کار می فرایند، گران قیمت و حجیم هستند. در نتیجه استفاده از این ابزارها محدود به آزمایشگاه های عظیم است.

31 فروردین 1400

نانوذرات طلا به سرعت از آسیب های کبدی خبر می دهند! خبرنگاران

جی ژنگ، شیمی دان دانشگاه تگزاس، بیشتر کار خود را صرف تحقیق در خصوص نانوذرات طلا برای استفاده در زمینه نانوپزشکی نموده است. در تحقیقات جدیدی، او و همکارانش نشان دادند که چگونه این نانوذرات می توانند نقش اساسی در یک آزمایش خون ساده برای تشخیص آسیب حاد...

28 فروردین 1400

عذرخواهی مجری شبکه پنج از فرهاد مجیدی روز آنتن زنده خبرنگاران

مجری جنجالی گفت: همین جا از هواداران فوتبال، مردم ایران و چه کسانی که هوادار هیچ تیمی نیستند عذرخواهی می کنم و می دانم کار جذابی نبود.

24 فروردین 1400

پاسخگویی به 5 هزار تماس در 2 روز نخست

سازمان فاوای شهرداری تهران به صورت برخط و شبانه روزی تمامی ارتباطات شبکه و سرویس های شهرداری تهران را پایش و کنترل می نماید و همچنین در مرکز تماس تهران من بدون تعطیلی جوابگوی شهروندان است.

20 فروردین 1400
تعداد: (393)