شروع موج جدید بارش ها از فردا

به گزارش شیوا مارکت، مدیر کل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی تداوم بارش ها را در بیشتر مناطق کشور پیش بینی کرد و از ورود موج جدید بارشی از اواخر وقت فردا (7 فروردین) اطلاع داد.

شروع موج جدید بارش ها از فردا

احد وظیفه در گفت وگو با خبرنگاران خاطرنشان کرد: امروز (سه شنبه 6 فروردین) ضمن ادامه فعالیت سامانه بارشی در بیشتر مناطق کشور به جز جنوب شرق ، به تدریج از میزان ناپایداری ها در شمال غرب کشور کاسته می گردد.

وی تاکید نمود: شدت بارش ها امروز (سه شنبه 6 فروردین)، در دامنه های زاگرس مرکزی و جنوبی، بخش های جنوب و مرکز و شمال شرق کشور و شرق البرز مرکزی متمرکز خواهد بود. همچنین امروز در ارتفاعات استان های لرستان، چهارمحال و بختیاری و شرق کهگیلویه و بویر احمد، جنوب و غرب اصفهان، البرز، تهران، مازندران، سمنان، گلستان و خراسان شمالی و با شدت کمتر در شمال غرب کشور به سبب بارش برف و مه آلودگی، اختلال در آمدوشد در جاده های کوهستانی پیش بینی می گردد.

مدیرکل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی همچنین ادامه داد: فردا (چهارشنبه 7 فروردین)، ضمن تضعیف این سامانه بارشی و عبور آن از مناطق غرب و مرکز کشور، بارش در شمال و جنوب شرق کشور و بارش پراکنده برف در دامنه ها و ارتفاعات غربی البرز مرکزی پیش بینی می گردد.

وی با اشاره به اینکه از اواخر وقت فردا (چهارشنبه 7 فروردین) با ورود موج دیگری در نوار غرب و شمال غرب کشور بارش ها مجدد شروع می گردد، گفت: پس فردا (پنجشنبه 8 فروردین)، مناطق غرب و شمال غرب کشور و دامنه های البرز مرکزی و به تدریج بخش هایی از شمال شرق کشور تحت تاثیر این موج، بارش باران و برف خواهند داشت.

به گفته وظیفه، طی دو روز آینده بارش ها به صورت باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقتی، در برخی مناطق مستعد به شکل تگرگ و همچنین در مناطق سردسیر و مرتفع به صورت برف پیش بینی می گردد.

این کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه امروز (سه شنبه 6 فروردین) خلیج فارس، دریای عمان و تنگه هرمز مواج و طوفانی خواهد بود، گفت: دریای خزر نیز امروز مواج است، همچنین امروز در جنوب غرب کشور و امروز و فردا (6 و 7 فروردین)، در برخی مناطق جنوب شرق و شرق کشور وزش باد شدید، همراه با گرد و خاک پیش بینی می گردد.

وضعیت جوی تهران

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به وضعیت جوی پایتخت طی امروز و دو روز آینده خاطرنشان کرد: امروز هوای تهران ابری، در برخی ساعات همراه با بارش باران و وزش باد و گاهی همراه با رگبار و رعد و برق خواهد بود. بیشترین و کمترین دمای تهران در این روز 12 و 7 درجه سانتیگراد است. همچنین فردا (7 فروردین)، هوای تهران، ابری، همراه با بارش پراکنده، گاهی وزش باد شدید و به تدریج با کاهش ابر همراه خواهد بود. بیشترین دمای تهران در روز چهارشنبه 14 و کمترین دما 5 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد. افزون بر این ها پس فردا (پنجشنبه 8 فروردین)، هوای تهران نیمه ابری، در برخی ساعات همراه با افزایش ابر و احتمال بارش پراکنده و گاهی وزش باد شدید با بیشترین و کمترین دمای 14 و 4 درجه سانتیگراد خواهد بود.

safariro.ir: سافاری رو: گردش و تفریح در سافاری های جهان

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 4494

به "شروع موج جدید بارش ها از فردا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع موج جدید بارش ها از فردا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید