اثر مخرب نوشابه های گازدار و رژیمی بر افزایش بی رویه وزن جنین

به گزارش شیوا مارکت، مطالعات جدید دانشمندان نشان می دهد زنان بارداری که از نوشیدنی های شیرین مصنوعی مانند نوشابه های گازدار و رژیمی استفاده می کنند، فرزندانی چاق به دنیا می آورند!

اثر مخرب نوشابه های گازدار و رژیمی بر افزایش بی رویه وزن جنین

به گزارش، بر اساس هشدار دانشمندان، زنان بارداری که نوشیدنی های کم کالری مانند نوشابه های گازدار و رژیمی را مصرف می کنند، بچه هایی با اضافه وزن بسیار بالا به دنیا می آورند.

طبق بررسی و نتایج مطالعات جدیدی دانشمندان کانادایی، شیرین کننده های کم کالری با تأثیر بر بدن مادر باعث افزایش وزن جنین در شکم مادر می شود.

این مواد شیرین کم کالری بر روی باکتری های روده زنان باردار تأثیر می گذارند و این تغییرات بر بدن جنین نیز اثر گذاشته و وزن آن را بالا می برد.

در آزمایشات انجام شده توسط رایلین ریمر استاد تغذیه در دانشگاه کالگری کانادا تعیین شد موش های صحرایی باردار که از شیرین کننده های کم کالری تغذیه کردند، نوزادشان بزرگ شده و حدود 25 درصد چربی بیشتری نسبت به دیگر جنین های موش دارند.

در یکی دیگر از آزمایش های انجام شده توسط این تیم تحقیقاتی بر روی 2500 زن کانادایی، نتایج نشان داد نوزادان کسانی که روزانه نوشیدنی های شیرین مصنوعی می نوشند، دو برابر بیشتر از دیگر نوزادان دچار اضافه وزن می شوند.

در آزمایش های انجام شده از دو شیرین کننده برای بررسی استفاده شده است؛ بر اساس نتایج تعیین شد دو ماده آسپارتام و استیویا باعث این تغییرات در وزن جنین ها شده و نوزادان بهنگام تولد با چربی بیشتری متولد می شوند.

تیم اسپکتور، استاد اپیدمیولوژی ژنتیک در کالج کینگ لندن از زنان خواست تا به جای نوشیدنی های شیرین به مصرف نوشیدنی های غیر شیرین بپردازند.

نتایج این تحقیقات در ژورنال گات منتشر شده است.

منبع: تسنیم

sloblag.com: مجله سلو بلاگ: مجله تفریحی سرگرمی خبری سلو

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 15994

به "اثر مخرب نوشابه های گازدار و رژیمی بر افزایش بی رویه وزن جنین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اثر مخرب نوشابه های گازدار و رژیمی بر افزایش بی رویه وزن جنین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید