اجرای 15 هزار هکتار جنگل کاری در خراسان رضوی تا انتها برنامه ششم

به گزارش شیوا مارکت، به گزارش خبرنگاران،علی رضا صحرائی صبح شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد:طبق برنامه ریزی های اجرا شده و در صورت تامین اعتبارتا سرانجام برنامه ششم توسعه 15 هزارهکتار از اراضی منابع طبیعی استان زیر پوشش طرح های جنگل کاری و زراعت چوب قرار خواهند گرفت .

اجرای 15 هزار هکتار جنگل کاری در خراسان رضوی تا انتها برنامه ششم

وی اضافه کرد:از سال 96 تا کنون طرح های زراعت چوب و جنگل کاری در 800هکتار از اراضی منابع طبیعی استان اجرا گردیده است و سال جاری و در اولین سال برنامه ششم 2920 هکتار طرح جنگل کاری و 350هکتار طرح زراعت چوب در استان اجرائی خواهد شد.

مدیر کل منابع طبیعی ادامه داد: این طرح ها در راستای اهداف کمی و راهبردی حفاظت و صیانت از منابع طبیعی و در چارچوب اصولی توسعه پایدار اجرا می گردد و طرح جنگل کاری و احیای جنگل شامل پروژه های تهیه و تأمین نهال، تجهیز و نگهداری پارکهای جنگلی، مراقبت از ذخیره گاه های جنگلی و توسعه جنگل و جنگل کاری است.

وی گفت: با توجه به طرح تنفس جنگل و وجود وسعت ناچیز اراضی جنگلی در استان و ارزش های زیست محیطی آن، طرح زراعت چوب از اهمیت ویژه ای برخوردار است که اجرای این طرح علاوه بر تأمین چوب مورد احتیاج کشور نقش موثری در حفظ رطوبت خاک، تلطیف وضعیت هوا، ایجاد بارش های منطقه ای و افزایش درآمد کشاورزان خواهد داشت.

صحرائی گفت: طرح زراعت چوب با رویکرد جلب مشارکت مردم و استفاده از آبهای نامتعارف و کاشت و پرورش درختان با رشد سریع و چوب دهی همچون صنوبر اجرا می گردد.

tour-thailand.ir: تایلند: سفر به کشور زیباییهای جنوب شرق آسیا، بانکوک، پوکت، پاتایا، سامویی، کرابی

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 246

به "اجرای 15 هزار هکتار جنگل کاری در خراسان رضوی تا انتها برنامه ششم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای 15 هزار هکتار جنگل کاری در خراسان رضوی تا انتها برنامه ششم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید