اخذ مبلغ برای ورود به پارک های جنگلی در روز طبیعت ممنوع است

به گزارش شیوا مارکت، تهران- خبرنگاران- رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در بخشنامه ای به همه واحدهای منابع طبیعی سراسر کشور بیان کرد در سیزدهم فروردین که به نام روز طبیعت نامگذاری شده، اخذ هرگونه وجه در ورودی پارک های جنگلی ممنوع است.

اخذ مبلغ برای ورود به پارک های جنگلی در روز طبیعت ممنوع است

.

به گزارش عصر چهارشنبه تارنمای سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور، خلیل آقایی در این بخشنامه تاکید نمود روز طبیعت از سنت هایی است که از گذشته های دور برای مردم عزیز کشورمان به یادگار مانده و نشان از نشاط و سرزندگی و آشتی مردم با طبیعت است.

وی از فعالان بخش منابع طبیعی خواست در روز طبیعت قبل از حضور مردم در پارک های جنگلی یا مراتع، در این مکان ها حضور یافته و در خاتمه روز و اطمینان یابی از وجود شرایط عادی و کنترل آتش های احتمالی، محل را ترک نمایند.

این مسوول تاکید نمود در پارک های جنگلی فضاهای مناسب برای پخت و پز در نظر گرفته شده است و در این روز از گسترش و پراکندگی نامناسب آتش جلوگیری می گردد.

وی همچنین به کارکنان منابع طبیعی توصیه کرد برای جلوگیری از شکستن شاخه های درختان و کندن بوته ها، چوب خشک و ذغال در اختیار مردم قرار دهند.

رئیس سازمان جنگل ها از اداره های کل منابع طبیعی کشور خواست برای هم افزایی و حفاظت عرصه های منابع طبیعی از مشارکت و ظرفیت دستگاه های منطقه ای نیز بهره مند شوند.

به گزارش خبرنگاران، سیزدهم فروردین به نام روز طبیعت نامگذاری شده است و خانواده های ایرانی این روز را در باغ ها و دشت ها سپری می نمایند.

اقتصام*9186*1961*

tafreh.ir: طفره: مجله سرگرمی، تفریحی و گردشگری

منبع: ایرنا
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 4529

به "اخذ مبلغ برای ورود به پارک های جنگلی در روز طبیعت ممنوع است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اخذ مبلغ برای ورود به پارک های جنگلی در روز طبیعت ممنوع است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید