اخراج چشمی بدشانسی استقلال بود یا خوش شانسی شفر؟

به گزارش شیوا مارکت، به گزارش خبرنگاران، تیم فوتبال استقلال تهران در حالی از راهیابی به نیمه نهایی آسیا باز ماند که این فرصت را داشت تا با جبران شکست 3 بر یک تهران در بازی برگشت، حداقل کاری که بکند بازی را به وقت اضافه کشانده و شانس خود را برای راهیابی به نیمه نهایی افزایش دهد. آبی ها در حالی که با نتیجه 2 بر یک از میزبان خود پیش افتاده بودند، روزبه چشمی مدافع میانی شان اخراج شد تا شانس آنها به حداقل کاهش یابد.

اخراج چشمی بدشانسی استقلال بود یا خوش شانسی شفر؟

چشمی که شب خوبی را در دوحه سپری نکرد و روی گل نخست میزبان هم کم تقصیر نبود، در جریان بازی هم بی دلیل به داور بازی معترض شد تا یک کارت زرد بی مورد بگیرد و در ادامه بازی هم روی ضد حمله خطرناک حریف مرتکب خطایی شد که مستحق دریافت کارت زرد دوم و اخراج از زمین بازی بود.

بعد از سرانجام بازی هجمه شدیدی علیه چشمی ایجاد شد و همه آنهایی که کاسه کوزه های شکست بازی رفت را سر یک بازیکن به اسم محمد دانشگر شکستند، اینبار دیوار چشمی را کوتاه تر از سایرین یافتند و او را مقصر اصلی شکست و بدتر از آن عامل حذف از آسیا معرفی کردند.

این عده که تعدادشان کم هم نیست و در اکثریت قرار دارند، چنان عرصه را بر چشمی تنگ کردند که این مدافع ملی پوش حتی حوصله تمرین کردن با استقلال را هم نداشت و از شفر خواست تا از انجام تمرین معاف گردیده تا شرایط روحی اش را بازیابد.

اخراج مدافع ملی پوش استقلال را هم می توان بدشانسی خودش و استقلال دانست و هم خوش شانسی شفر. بدشانسی از این جهت که این اتفاق منجر به تضعیف استقلال در 40 دقیقه سرانجامی بازی شد و بنا به گفته منتقدانِ چشمی، اگر آبی پوشان با نفرات کامل بازی را دنبال می کردند، چه بسا گل سوم را هم می زدند و شرایط صعود به نیمه نهایی فراهم می شد.

اما این همه احتمالات و فرضیه های این بازی نبود. شاید اخراج نشدن چشمی هم تاثیری در نتیجه این بازی نمی گذاشت و استقلال با چشمی هم از آسیا حذف می شد. نگاه از این زاویه به اخراج چشمی می توان این اتفاق را به نوعی خوش شانسی شفر دانست.

این اتفاق باعث شد تا هجمه ها به جای شفر به چشمی وارد گردد و از آنجایی که دیکته نا نوشته غلط ندارد، این امر جمع کثیری از طرفداران استقلال مشتبه شد که اگر چشمی اخراج نمی شد استقلال حتما گل سوم را هم می زد و صعود می کرد.

اگر چشمی از بازی اخراج نمی شد و آنگاه باز استقلال حذف می شد، قطعا هجمه های بیشتری به شفر وارد می شد و کارشناسان هم بیشتر به عملکرد او نقد وارد می کردند.

آبی پوشان در بازی برگشت از مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا در حالی که از دقیقه 51 بازی با اخراج روزبه چشمی 10 نفره به کار خود ادامه دادند با نتیجه 2-2 مقابل میزبان شان السد متوقف گردیده و از راهیابی به نیمه نهایی آسیا باز ماندند.

tour-thailand.ir: تایلند: سفر به کشور زیباییهای جنوب شرق آسیا، بانکوک، پوکت، پاتایا، سامویی، کرابی

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 891

به "اخراج چشمی بدشانسی استقلال بود یا خوش شانسی شفر؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اخراج چشمی بدشانسی استقلال بود یا خوش شانسی شفر؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید