افزایش موقتی غلظت آلاینده ها در هوای پایتخت

به گزارش شیوا مارکت، خبرنگاران آنلاین:مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از افزایش موقتی غلظت بعضی آلاینده ها در هوای پایتخت طی شنبه 11 خرداد اطلاع داد.

افزایش موقتی غلظت آلاینده ها در هوای پایتخت

حسین شهبازی در گفت وگو با ایسنا گفت: بر اساس آنالیز های صورت گرفته در شرکت کنترل کیفیت هوا با کاهش میزان ناپایداری جوی طی صبح امروز (11 خرداد) نسبت به روز گذشته و ازدیاد حجم تردد خودروها در روز آغازین هفته، افزایش نسبی غلظت آلاینده ها طی بعضی ساعات دور از انتظار نیست.

او گفت: به تدریج با تغییر شرایط جوی در طول روز بر سرعت وزش باد اضافه نموده می گردد. وزش باد در پراکندگی آلاینده ها موثر است همچنین بر اساس نتایج پیش بینی کیفیت هوا با وجود افزایش نسبی غلظت آلاینده ها به ویژه ذرات معلق و ازن در بعضی ساعات امروز وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران در شرایط سالم قرار گرفته است.

مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ادامه داد: به تدریج با کاهش میزان ناپایداری جوی در اواخر امروز (11 خرداد) و تداوم آن تا یک شنبه 12 خرداد طی بعضی ساعات صبح افزایش موقتی در غلظت آلاینده ها مشاهده می گردد.

به گفته شهبازی طی فردا (12 خرداد) در طول روز بر غلظت آلاینده ازن اضافه نموده می گردد. هر چند همراه با افزایش میزان ناپایداری جوی در بعد ازظهر، بعضی ساعات همراه با افزایش میزان ابرناکی و وزش باد است که بهبود وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق پایتخت را به دنبال دارد.

او در ادامه گفت: دمای هوا در پایتخت تا روز آینده افزایش نسبی دارد.

شهبازی اضافه نمود: کیفیت هوای 24 ساعت گذشته تهران منتهی به 8 صبح امروز با میانگین 53 در شرایط سالم قرار داشت، اظهار کرد: کیفیت هوای هم اکنون نیز با میانگین 64 همچنان در شرایط سالم است.

safariro.ir: سافاری رو: گردش و تفریح در سافاری های جهان

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 6425

به "افزایش موقتی غلظت آلاینده ها در هوای پایتخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش موقتی غلظت آلاینده ها در هوای پایتخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید