امضای توافقنامه همکاری عربستان با شرکت آمریکایی برای بومی سازی پاتریوت

به گزارش شیوا مارکت، سازمان کل صنایع نظامی عربستان سعودی با شرکت عربی سعودی ریتیون- وابسته به شرکت تسلیحاتی ریتیون آمریکا- توافقنامه ای را برای بومی سازی و بهینه سازی سامانه های دفاع هوایی پاتریوت منعقد کرد.

امضای توافقنامه همکاری عربستان با شرکت آمریکایی برای بومی سازی پاتریوت

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از سبق، سازمان کل صنایع نظامی عربستان سعودی، روز گذشته اعلام کرد که با واحد داخلی وابسته به شرکت تسلیحاتی ریتیون آمریکا در راستای تلاش برای تقویت بخش صنایع دفاعی سعودی و اقتصاد متنوع تر این کشور، توافقنامه ای را برای بومی سازی و بهینه سازی سیستم های دفاع هوایی پاتریوت امضا کرد.

سازمان کل صنایع نظامی عربستان سعودی در بیانیه خود شرح داد، اولین توافقنامه مشارکت صنایع دفاعی را با شعبه عربی سعودی ریتیون جهت بومی سازی پروژه بهینه سازی سامانه های دفاع هوایی ساخت آمریکا امضا کرده است.

این سازمان اضافه نمود، در تلاش است به هدف اصلی خود یعنی دستیابی به بومی سازی، 50 درصد از هزینه های عربستان سعودی در بخش تجهیزات و خدمات نظامی هزینه شود.

در این بیانیه آمده است، این توافقنامه در ایجاد توانمندی های صنایع نظامی با هدف استفاده از قابلیت های داخلی، انتقال دانش مربوط به مفاهیم بهینه سازی و آماده سازی نیروی کار سعودی و همچنین افزایش فرصت های شغلی در پروژه های توسعه مشترک بین سازمان و شرکت عربی سعودی ریتیون سهیم خواهد شد.

عربستان سعودی به عنوان یکی از مهم ترین همپیمانان منطقه ای آمریکا، از سیستم های دفاع موشکی پاتریوت، برای مقابله با تهدیدات استفاده می کند.

این در حالی است که کارآمدی سیستم دفاع هوایی پاتریوت، که ارتش سعودی به آن متکی است، بعد از شکست در رهگیری و انهدام موشک های مهاجم به تاسیسات نفتی خریص و بقیق- وابسته به شرکت آرامکو- زیر سوال رفته است.

sloblag.com: مجله سلو بلاگ: مجله تفریحی سرگرمی خبری سلو

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 14985

به "امضای توافقنامه همکاری عربستان با شرکت آمریکایی برای بومی سازی پاتریوت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امضای توافقنامه همکاری عربستان با شرکت آمریکایی برای بومی سازی پاتریوت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید