انصاری: یاری های خارجی با نظارت وزارت بهداشت در اختیار مراکز درمانی قرار می گیرد

به گزارش شیوا مارکت، معاون دیپلماسی مالی وزارت امور خارجه کشورمان تأکید کرد که یاری های خارجی برای مقابله با ویروس کرونا، صرفاً پس از تأیید سلامت آنها با نظارت کارشناسان وزارت بهداشت در اختیار مراکز درمانی قرار می گیرد.

انصاری: یاری های خارجی با نظارت وزارت بهداشت در اختیار مراکز درمانی قرار می گیرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، غلامرضا انصاری معاون دیپلماسی مالی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز دوشنبه با اعلام اینکه یاری های زیادی از سوی کشورهای خارجی برای مقابله با شیوع ویروس کرونا به کشورمان ارسال شده است، تأکید کرد که استفاده از این یاری ها منوط به تأیید وزارت بهداشت است و این یاری ها با نظارت دقیق کارشناسان این وزارتخانه به مراکز درمانی ارسال می شوند.

انصاری در مورد یاری های خارجی ارسالی به ایران گفت: یاری ها مدت زیادی است که وارد کشور می گردد و حجم این یاری ها هم قابل توجه است. کشورهایی که خودشان در بدترین شرایط هستند، به دلیل روابط محبت آمیز ای که ما در دوران آرامش [قبل از شیوع کرونا] با هم داشته ایم، یاری های زیادی به ایران ارسال نموده اند.

وی اضافه کرد: یاری ها بسیار متنوع و از کشورهای مختلفی است. این یاری ها هم به صورت نقدی و هم به صورت کالایی است و ما در حال دریافت آنها هستیم تا به وزارت بهداشت تحویل دهیم.

این مقام ارشد وزارت امور خارجه کشورمان توضیح داد: من باید در اینجا تأکید کنم که یاری های دارویی کاملاً تحت نظارت وارد کشور می گردد؛ یعنی اینگونه نیست که هر دارویی وارد کشور گردد، بلافاصله در اختیار بیمارستان ها قرار گیرد. صرفاً وقتی کارشناسان وزارت بهداشت از سلامت دارو اطمینان حاصل نمایند، فرایند برای رسیدن دارو به دست بیماران ادامه خواهد یافت.

.

beauty-of-life.ir: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 18000

به "انصاری: یاری های خارجی با نظارت وزارت بهداشت در اختیار مراکز درمانی قرار می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انصاری: یاری های خارجی با نظارت وزارت بهداشت در اختیار مراکز درمانی قرار می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید