انگلیس صدور ویزا را برای اتباع ایرانی به دلیل محدودیت پرواز و گسترش کرونا، محدود کرد

به گزارش شیوا مارکت، سفارت انگلیس در تهران، شرایط صدور ویزا را برای اتباع ایرانی محدود کرد. آنچنان که این سفارتخانه توضیح داده دلیل این محدودیت مقطعی، تعلیق پروازها با همه گیری ویروس کرونا است.

انگلیس صدور ویزا را برای اتباع ایرانی به دلیل محدودیت پرواز و گسترش کرونا، محدود کرد

اتحادیه اروپا با همه گیری کووید 19 و تبدیل این قاره به کانون جدید انتشار این ویروس، تصمیم به مسدود کردن مرزهای 27 کشور عضو به روی اتباع غیراروپایی گرفته است. سوای این اقدام، برخی کشورها از جمله ایتالیا، فرانسه، آلمان و سوئیس برای کنترل شیوع بیشتر ویروس کرونا، به حالت قرنطینه درآمده و رفت و آمدها را در درون مرزها محدود کرده اند.

انگلیس که به تازگی از این اتحادیه خارج شده هنوز درباره محدودیت سفر اتباع خارجی به این کشور و یا قرنطینه کامل، تصمیم قطعی نگرفته است، با این حال سفارت بریتانیا در تهران در نامه ای که به دست آژانس های مسافرتی و هوایی نیز رسیده، از اعمال محدودیت مقطعی در صدور ویزا برای اتباع ایرانی، خبر داده است.

در بیانیه این سفارتخانه آمده است: تغییرات موقتی در امکانات ارائه ویزا بریتانیا به ایرانی هایی که از داخل این کشور اقدام می کنند، ایجاد شده است.

محدودیت های پروازی که در اثر ویروس کووید 19 در ایران ایجاد شده، بر نحوه عملکرد دفتر ویزا VAC تاثیر گذاشته است و بریتانیا امکان ارائه خدمات ویزایی به مراجعان ایرانی ساکن در داخل این کشور را ندارد.

این سفارتخانه تاکید کرده است: این تغییر موقتی است و به محض اینکه محدودیت های پروازی از میان برداشته شود انتظار می رود خدمات (ویزا) به حالت قبلی بازشود.

همچنین یادآوری کرده است: این محدودیت ایجاد شده درباره خدمات ویزایی فقط شامل ایرانی هایی می شود که از داخل این کشور اقدام می کنند و ایرانی هایی که در خارج از کشور هستند طبق روال قبل برای ویزا می توانند اقدام کنند.

منبع: ایسنا

beauty-of-life.ir: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: چمدان
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 17398

به "انگلیس صدور ویزا را برای اتباع ایرانی به دلیل محدودیت پرواز و گسترش کرونا، محدود کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انگلیس صدور ویزا را برای اتباع ایرانی به دلیل محدودیت پرواز و گسترش کرونا، محدود کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید