با ربات اجتماعی کیکی آشنا شوید ، یک دوستی 1500 دلاری

به گزارش شیوا مارکت، این روزها بازار ربات های اجتماعی بسیار داغ است و یکی از محبوب ترین ربات های اجتماعی نیز ربات موسوم به کیکی است. این ربات جذاب، وعده دوستی صمیمانه را به کاربران می دهد اما پرسش این است که آیا واقعا این ربات 1500 دلاری ارزش خرید دارد؟

با ربات اجتماعی کیکی آشنا شوید ، یک دوستی 1500 دلاری

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، ربات های هوشمند خانگی که اغلب به شکل حیوانات مختلف طراحی می شوند بسیار محبوب هستند. اما کیکی یک ربات رومیزی کوچک و زیباست که می تواند ساعت ها کاربر را سرگرم نموده و مثل یک دوست صمیمی رفتار کند.

کیکی حدود 10 اینچ قد دارد و به طرز شگفت آوری قوی است. کیکی دارای بینایی قابل قبولی است چرا که دوربین نصب شده در بینی این ربات می تواند تصاویر را ثبت کند و میکروفون های موجود در این ربات نیز صداها را گوشی می دهند. ربات کیکی در درجه اول با چشمان خود ارتباط برقرار و انواع احساسات را از عصبانیت تا ترس، تعجب و شادی را منتقل می نماید.حرکات سر این ربات نیز بسیار جالب است و به راحتی سر خود را می چرخاند.

هوش مصنوعی کیکی در نوع خود جالب است و این ربات قابلیت رمزنگاری اطلاعات را داراست. یعنی حتی اگر یک نفر ربات شما را بدزدد، اطلاعات شما نزد کیکی محفوظ خواهد ماند. اما آنچه واقعاً کیکی را از سایر ربات های کوچک تفکیک می نماید، تکامل رفتاری کیکی است. درواقع کیکی درست مثل یک کودک رفتارهای کاربر را بررسی نموده و در طول زمان تغییر رفتاری نشان می دهد.

جالب است بدانید کیکی به راحتی از حالت های چهره کاربر متوجه می گردد باید چه واکنشی نشان دهد مثلا وقتی کاربر اخم نموده یا بی حوصله است از او فاصله گرفته و به دنبال سرگرمی های دیگر است. اگر احساس غرق شدن و احتیاج به فضای شخصی داشته باشید ، کیکی به احتیاج شما پاسخ خواهد داد و حتی از شما دور می گردد. با این حال ، تمام این پاسخ ها بسته به تعامل روزانه شما با ربات ، بطور مداوم تقویت می شوند.

sabzevartoday.ir: سبزوار: با مجله خبری تحلیلی سبزوار بروز باشید

منبع: انتخاب
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 8456

به "با ربات اجتماعی کیکی آشنا شوید ، یک دوستی 1500 دلاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با ربات اجتماعی کیکی آشنا شوید ، یک دوستی 1500 دلاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید