برگزاری نوروزگاه در 30 نقطه استان بوشهر

به گزارش شیوا مارکت، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بوشهر گفت: نوروزگاه سال آینده با رویکردی جدید و با حضور پررنگ تر فعالان گردشگری و سمن ها برگزار خواهد شد.

برگزاری نوروزگاه در 30 نقطه استان بوشهر

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بوشهر، جلسه هماهنگی و تشکیل کمیته نوروزگاه 99 روز یکشنبه 4 اسفند 98 با حضور مدیرکل، معاونان و مسئولان واحدهای مرتبط استان در این اداره کل برگزار گردید.

محمدحسین ارسطوزاده در این جلسه گفت: نوروزگاه یک جشن ملی است که در آن نقش مهم فرهنگ و تمدن تاریخی ایران به نمایش گذاشته می گردد و هر قوم و استانی ظرفیت های ناملموس خود را به نمایش می گذارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بوشهر با اشاره به احتیاج آسیب شناسی نوروزگاه سال گذشته و فراهم شدن بستر مناسب برای هرچه باشکوه تر برگزار گردیدن این مراسم در نوروز سال 99 اضافه کرد: رویکرد ما در نوروز 99 تا حد امکان، اجرای مراسم های آیینی در کنار ابنیه های تاریخی است تا بتوانیم یک اثر تاریخی و فرهنگی را معرفی کنیم.

او از ظرفیت های بالقوه بخش خصوصی در برگزاری این مراسم گفت: سمن ها و فعالان گردشگری رکن اساسی و اصلی در برگزاری این رویداد هستند و از ظرفیت های بالقوه این گروه ها برای بهتر انجام شدن کارها می توان استفاده کرد.

ارسطوزاده با اشاره به نقاط ضعف سال های قبل و کمبودها در برگزاری مراسم ها، اضافه کرد: مراسم ها و آیین ها در سال 99 به شکل متمرکز در چندین نقطه و چند روز متوالی اجرا می گردد و اطلاع رسانی آن توسط رسانه ها انجام می َگردد تا هم مهمانان نوروزی و هم مردم منطقه بتوانند از آن استفاده نمایند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بوشهر با اشاره به زمان بندی برگزاری و نقاط تعیین شده، توضیح داد: طبق آمار تصادفات نوروزی بیشتر در 30 کیلومتری مقصد اتفاق می افتد و ازاین رو سعی ما در برنامه ریزی نوروزگاه در مبادی ورودی استان است تا به محض ورود دلیلی برای توقف مهمانان داشته باشیم و خطر تصادفات را کاهش دهیم.

او با بیان این که نوروزگاه در 30 نقطه استان برگزار خواهد شد، اضافه کرد: نوروزگاه در 30 نقطه استان به طریقی برنامه ریزی خواهد شد که توزیع سفر به گونه ای باشد تا محل های کمتر شناخته شده نیز معرفی گردد و شاهد تجمیع مسافران در یک نقطه از استان نباشیم.

italyro.ir: تور ونیز: تور ونیز ارزان قیمت، تور ونیز ایتالیا

منبع: میراث آریا
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 16331

به "برگزاری نوروزگاه در 30 نقطه استان بوشهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری نوروزگاه در 30 نقطه استان بوشهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید